eeese Emil avfuktaren– 50m2 – Wifi, Google Assistant – 36dB
Produkttyp AvfuktareAllmänt
2Antal fläkthastighetsinställningar
Typ av avfuktare KöldmedelAvfuktare
2.6 literBehållarkapacitet
30 cmBredd
36 cmBredd (brutto)
30 cm x 25 cm x 46.3 cmDimensioner (BxDxH)
Standarder som följs GS, CB, TUV RheinlandDiverse
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 24 maj 2026 07:12
Frakt vid kassa
1 882 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 882 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 882 kr
Lägst senaste 3 mån1 882 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Eeese |
| EAN / GTIN | 5704841025028 |
| MPN | 2884577 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 24 maj 2026 07:12 |
| Allmänt | Produkttyp Avfuktare |
| Antal fläkthastighetsinställningar | 2 |
| Avfuktare | Typ av avfuktare Köldmedel |
| Behållarkapacitet | 2.6 liter |
| Bredd | 30 cm |
| Bredd (brutto) | 36 cm |
| Dimensioner (BxDxH) | 30 cm x 25 cm x 46.3 cm |
| Diverse | Standarder som följs GS, CB, TUV Rheinland |
| Djup | 25 cm |
| Djup (brutto) | 32 cm |
| Funktioner | Avfuktning, torkning |
| Hastighetslägen | Förinställningar |
| Höjd | 46.3 cm |
| Höjd (brutto) | 50.5 cm |
| Indikatorer | Fuktighetsnivå, avfrostning |
| Information om ljudnivå | Ljudtrycknivå 42 dB |
| Inställningar, reglage och indikatorer | Reglagetyp Elektronisk |
| Intelligent assistent | Google Assistant |
| Internet of Things (IoT) | Kompatibel med Internet of Things (IoT) Ja |
| Kommunikationsteknologi | Wi-Fi |
| Kompatibel med Internet of Things (IoT) | Ja |
| Kompatibel med smartphone | Ja |
| Kontrollelement | Tryckknapp |
| Kyl-GWP | 3 |
| Kylmedel | R290 |
| Ljudtrycknivå | 42 dB |
| Luftflöde | 105 m3/h |
| Max avfuktningskapacitet | 12 L/24 h |
| Max temperatur vid drift | 35 °C |
| Miljö | Inomhus |
| Miljöparametrar | Min temperatur vid drift 5 °C |
| Min temperatur vid drift | 5 °C |
| Mått och vikt | Bredd 30 cm |
| Mått och vikt (brutto) | Bredd (brutto) 36 cm |
| Placering/montering | Golvstående |
| Producent | eeese |
| Produktbeskrivning | Eeese Emil - avfuktare |
| Produkttyp | Avfuktare |
| På/av-omkopplare | Ja |
| Reglagetyp | Elektronisk |
| Rekommenderat rumsutrymme | Upp till 50 m2 |
| Sensorer | Fuktighetssensor |
| Specialfunktioner | Bärhandtag ingår, dräneringsslangsanslutning, justerbar hygrostat |
| Spänning | 220 - 240 V / 50 Hz |
| Standarder som följs | GS, CB, TUV Rheinland |
| Ström | Strömförbrukning 155 W |
| Strömförbrukning | 155 W |
| Strömkälla | Växelströmsadapter |
| Säkerhetsfunktioner | Indikator för full med automatisk avstängning, barnsäkerhet |
| Till producentens hemsida | www.swim-fun.com/ |
| Timer | 24 timmar |
| Typ | LED-skärm |
| Typ av avfuktare | Köldmedel |
| Varunummer | 2884577 |
| Vikt | 11.6 kg |
| Vikt (brutto) | 12.7 kg |
Vanliga frågor
Vilken yta klarar eeese Emil avfuktaren av att avfukta?
Enligt specifikationerna är avfuktaren avsedd för upp till 50 m².
Hur stor är vattenbehållaren och hur ofta behöver den tömmas?
Vattenbehållaren har en kapacitet på 2,6 liter. Tömningsfrekvensen beror på luftfuktigheten, men vid hög avfuktning kan den behöva tömmas oftare.
Har avfuktaren WiFi och stöd för Google Assistant?
Ja, den har WiFi och är kompatibel med Google Assistant, vilket möjliggör smart styrning.
Hur högljudd är avfuktaren?
Ljudnivån anges till 36 dB, vilket är relativt tyst och lämpligt för användning i sovrum eller vardagsrum.
Vilka funktioner har avfuktaren förutom avfuktning?
Förutom avfuktning har den en torkningsfunktion. Den har också två fläkthastighetsinställningar.