Philips LED-glödlampa Classic Candle 2W/827 (25W) Clear E14
92900123845512 NC-logistikkod(er)
220-240 VAC-inspänning
20000Antal brytarcykler
15000 hBeräknad livstid
35 mmBredd
3,5 cmDiameter
NejDimbar
123 mmDjup

Butiker
Prisjämförelse (2)
elgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 19:02
Frakt vid kassa
42 kr
Till butikproshop.se
OkändUppdaterad 28 maj 2026 14:04
Frakt vid kassa
68 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu42 kr
Lägst senaste 30 dagarna42 kr
Lägst senaste 3 mån42 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| Modell | Philips 871869976319000 |
| EAN / GTIN | 8718699763190 |
| MPN | 2884626 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 21:08 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 929001238455 |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Antal brytarcykler | 20000 |
| Beräknad livstid | 15000 h |
| Bredd | 35 mm |
| Diameter | 3,5 cm |
| Dimbar | Nej |
| Djup | 123 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718699763190 |
| EOC-kod | 871869976319000 |
| Effektfaktor | 0,41 |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 25 W |
| Energiförbrukning per 1 000 timmar | 2 kWh |
| Energiklass | E |
| Fri från tungmetaller | Hg (kvicksilver) |
| Färgkod | 827 | CCT of 2700K |
| Färgtemperatur | 2700 K |
| Färgtemperatur (max) | 2700 K |
| Färgtemperatur (min) | 2700 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 80 |
| Fäste/lock | E14 |
| Förpackning | Förpackningens bredd 63 mm |
| Förpackningens bredd | 63 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 30 g |
| Förpackningens höjd | 146 mm |
| Förpackningens nettovikt | 10 g |
| Glas färg | Transparent |
| Glas typ | Klar |
| Höjd | 123 mm |
| Ingångsfrekvens | 50-60 hz |
| Konsekvent färgåtergivning (SDCM) | 6 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Kvicksilverinnehåll | 0 mg |
| Lampans form | Stearinljus |
| Lampans livslängd | 15000 h |
| Lampans livslängd (vid 2,7 timmars användning/dag) | 15 År |
| Lampans ström | 20 mA |
| Lampor | 2 W |
| Lampteknik | LED |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 250 LM |
| Ljusflödesbibehållningsfaktor | 70% |
| Ljusfördelning | Ej riktat |
| Ljusutbyte | 125 lm/W |
| Logistikdata | EAN/UPC/GTIN 8718699763190 |
| Låddjup | 46 mm |
| Material | Glas |
| Material, hölje | Glas |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 2 W |
| Märkeffekt | 2 W |
| Märkvärde för ljusflöde | 250 LM |
| Nominellt ljusflödesvärde | 250 LM |
| Omedelbart full ljusstyrka | Ja |
| Placeringar som kan användas | inomhus |
| Prestanda | Lampor 2 W |
| Producent | Philips |
| Produktlängd | 123 mm |
| Produktnamn | LED classic 25W BA35 E14 WW CL ND RFSRT4 |
Vanliga frågor
Vilken sockel har Philips LED-glödlampa Classic Candle 2W/827?
Den har en E14-sockel, vilket är en mindre skruvsockel som ofta används i mindre armaturer som ljuskronor och vägglampor.
Kan denna LED-glödlampa dimmas?
Nej, den är inte dimbar enligt specifikationerna.
Vad är ljusfärgen på Philips Classic Candle 2W/827?
Ljusfärgen anges som 827, vilket innebär varmvitt ljus med en färgtemperatur på cirka 2700 Kelvin.
Hur lång är denna glödlampa?
Djupet (längden) är 123 mm och bredden är 35 mm (diameter 3,5 cm).