Philips LED-glödlampa Classic Candle 2.2W/827 (25W) Frosted E14
92900134545512 NC-logistikkod(er)
220-240 VAC-inspänning
20000Antal brytarcykler
15000 hBeräknad livstid
45 mmBredd
4,5 cmDiameter
NejDimbar
82 mmDjup

Butiker
Prisjämförelse (3)
elgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 16:47
Frakt vid kassa
26 kr
Till butikpower.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 00:03
Frakt vid kassa
50 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu26 kr
Lägst senaste 30 dagarna26 kr
Lägst senaste 3 mån26 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| Modell | Philips 871869976341100 |
| EAN / GTIN | 8718699763411 |
| MPN | 2884639 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 16:47 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 929001345455 |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Antal brytarcykler | 20000 |
| Beräknad livstid | 15000 h |
| Bredd | 45 mm |
| Diameter | 4,5 cm |
| Dimbar | Nej |
| Djup | 82 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718699763411 |
| EOC-kod | 871869976341100 |
| Effektfaktor | 0,41 |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 25 W |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| Energiförbrukning per 1 000 timmar | 3 kWh |
| Energiklass | E |
| Fri från tungmetaller | Hg (kvicksilver) |
| Färgkod | 827 | CCT of 2700K |
| Färgtemperatur | 2700 K |
| Färgtemperatur (max) | 2700 K |
| Färgtemperatur (min) | 2700 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 80 |
| Fäste/lock | E14 |
| Förpackning | Förpackningens bredd 63 mm |
| Förpackningens bredd | 63 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 40 g |
| Förpackningens höjd | 127 mm |
| Förpackningens nettovikt | 20 g |
| Glas typ | Mätt |
| Höjd | 80 mm |
| Ingångsfrekvens | 50-60 hz |
| Konsekvent färgåtergivning (SDCM) | 6 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Kvicksilverinnehåll | 0 mg |
| Lampans form | Globlampa |
| Lampans livslängd | 15000 h |
| Lampans livslängd (vid 2,7 timmars användning/dag) | 15 År |
| Lampans ström | 21 mA |
| Lampor | 2,2 W |
| Lampteknik | LED |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 250 LM |
| Ljusflödesbibehållningsfaktor | 70% |
| Ljusfördelning | Ej riktat |
| Ljusutbyte | 113 lm/W |
| Logistikdata | EAN/UPC/GTIN 8718699763411 |
| Låddjup | 53 mm |
| Material | Glas |
| Material, hölje | Glas |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 2,2 W |
| Märkeffekt | 2,2 W |
| Märkvärde för ljusflöde | 250 LM |
| Nominellt ljusflödesvärde | 250 LM |
| Omedelbart full ljusstyrka | Ja |
| Placeringar som kan användas | inomhus |
| Prestanda | Lampor 2,2 W |
| Producent | Philips |
| Produktlängd | 82 mm |
| Produktnamn | LED classic 25W P45 E14 WW FR ND RFSRT4 |
Vanliga frågor
Vilken sockel har Philips LED-glödlampa Classic Candle 2.2W/827?
Den har en E14-sockel, vilket är en mindre skruvsockel som ofta används i mindre armaturer som ljuskronor och vägglampor.
Kan denna lampa dimras?
Nej, lampan är inte dimbar enligt specifikationerna.
Vilka mått har lampan?
Lampan har en bredd/diameter på 45 mm och en höjd/djup på 82 mm, vilket gör den kompakt och passar i mindre armaturer.