Philips LED-glödlampa Classic Mini-ball 2.2W/827 (25W) Frosted 2-pack E27
92900134567012 NC-logistikkod(er)
220-240 VAC-inspänning
20000Antal brytarcykler
1 styckAntal per förpackning
15000 hBeräknad livstid
45 mmBredd
4,5 cmDiameter
NejDimbar

Butiker
Prisjämförelse (3)
elgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 13:14
Frakt vid kassa
59 kr
Till butikpower.se
I lagerUppdaterad 17 apr. 2026 19:49
Frakt vid kassa
59 kr77 kr
Till butikproshop.se
I lagerUppdaterad 27 maj 2026 09:56
Frakt vid kassa
76 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu59 kr
Lägst senaste 30 dagarna55 kr
Lägst senaste 3 mån55 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718699782115 |
| MPN | 2884642 |
| I lager hos | 3 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 20:42 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 929001345670 |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Antal brytarcykler | 20000 |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Beräknad livstid | 15000 h |
| Bredd | 45 mm |
| Diameter | 4,5 cm |
| Dimbar | Nej |
| Djup | 78 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718699782115 |
| EOC-kod | 871869978211500 |
| Effektfaktor | 0,41 |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 25 W |
| Energieffektivitetsklass (gammal) | A++ |
| Energiförbrukning per 1 000 timmar | 3 kWh |
| Energiklass | E |
| Färgkod | 827 | CCT of 2700K |
| Färgtemperatur | 2700 K |
| Färgtemperatur (max) | 2700 K |
| Färgtemperatur (min) | 2700 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 80 |
| Fäste/lock | E27 |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens bredd | 115 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 60 g |
| Förpackningens höjd | 127 mm |
| Förpackningens nettovikt | 40 g |
| Glas typ | Mätt |
| Höjd | 78 mm |
| Ingångsfrekvens | 50-60 hz |
| Konsekvent färgåtergivning (SDCM) | 6 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans form | Globlampa |
| Lampans livslängd | 15000 h |
| Lampans livslängd (vid 2,7 timmars användning/dag) | 15 År |
| Lampans ström | 21 mA |
| Lampor | 2,2 W |
| Lampteknik | LED |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 250 LM |
| Ljusflödesbibehållningsfaktor | 70% |
| Ljusfördelning | Ej riktat |
| Ljusutbyte | 113 lm/W |
| Logistikdata | EAN/UPC/GTIN 8718699782115 |
| Låddjup | 53 mm |
| Material | Glas |
| Material, hölje | Glas |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 2,2 W |
| Märkeffekt | 2,2 W |
| Märkvärde för ljusflöde | 250 LM |
| Nominellt ljusflödesvärde | 250 LM |
| Omedelbart full ljusstyrka | Ja |
| Placeringar som kan användas | inomhus |
| Prestanda | Lampor 2,2 W |
| Producent | Philips |
| Produktlängd | 78 mm |
| Produktnamn | LED classic 25W P45 E27 WW FR ND 2SRT6 |
| SAP-bredd per del | 11,500 cm |
Vanliga frågor
Vad är den faktiska effekten och motsvarar den en 25W glödlampa?
Denna LED-glödlampa har en effekt på 2,2W och motsvarar en traditionell 25W glödlampa enligt specifikationen.
Kan denna lampa dimras?
Nej, lampan är inte dimbar enligt specifikationen.
Vilken sockel och spänning krävs?
Lampan har E27-sockel och kräver en AC-spänning på 220-240 V.
Vilka mått har lampan?
Lampan har en bredd/diameter på 45 mm (4,5 cm) och ett djup på 78 mm.