Philips LED-glödlampa Classic Candle 2.2W/827 (25W) Frosted E27
URL med QR-kod för energimärke Https://eprel.ec.europa.eu/qr/387385Allmänt
Varmt vitt ljusBelysningsfärg
45 mmDiameter
NejDimningsbar
Produktmaterial GlasDiverse
8718699763459EAN
63 mm x 53 mm x 127 mm / 37 gEmballagets mått (BxDxH) / vikt
EEnergieffektivitetsklass

Butiker
Prisjämförelse (2)
power.se
I lagerUppdaterad 28 apr. 2026 01:15
Frakt vid kassa
40 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 27 maj 2026 23:57
Frakt vid kassa
50 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu40 kr
Lägst senaste 30 dagarna47 kr
Lägst senaste 3 mån47 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| Modell | Philips 871869976345900 |
| EAN / GTIN | 8718699763459 |
| MPN | 2884643 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 27 maj 2026 23:57 |
| Allmänt | URL med QR-kod för energimärke Https://eprel.ec.europa.eu/qr/387385 |
| Belysningsfärg | Varmt vitt ljus |
| Diameter | 45 mm |
| Dimningsbar | Nej |
| Diverse | Produktmaterial Glas |
| Emballagets mått (BxDxH) / vikt | 63 mm x 53 mm x 127 mm / 37 g |
| Energieffektivitetsklass | E |
| Energiförbrukning per 1000 timmar | 3 kWh |
| Erfordrad frekvens | 50 - 60 Hz |
| Erfordrad spänning | AC 220 - 240 V |
| Form | P45 |
| Funktioner | Full ljusstyrka omedelbart, inomhusbruk, EyeComfort, matt yta |
| Färgkod | 827 |
| Färgtemperatur | 2700 K |
| Färgåtergivningsindex | 80 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampström | 21 mA |
| Livstid | 15000 timmar |
| Ljusflöde | 250 lumen |
| Ljuskälla | Typ LED-glödlampa |
| Längd | 80 mm |
| Mått och vikt | Diameter 45 mm |
| Omkopplingscykler | 20000 |
| Paket | Hängande box |
| Producent | Philips |
| Produktbeskrivning | Philips LED Classic - LED-glödlampa - form: P45 - E27 - 2.2 W - varmt vitt ljus - 2700 K |
| Produktmaterial | Glas |
| Starttid | 0.5 sek |
| Strömfaktor | 0.41 |
| Strömkrav | Erfordrad spänning AC 220 - 240 V |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Typ | LED-glödlampa |
| Typ av ljuskälla | LED-glödlampa |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/387385 |
| Upplysningseffektivitet | 113 lm/W |
| Uttagstyp | E27 |
| Varunummer | 2884643 |
| Vikt | 17 g |
| Watt-tal | 2.2 W |
| Wattmotsvarighet | 25 W |
Vanliga frågor
Vad är ljusfärgen på denna Philips LED-glödlampa?
Lampan ger ett varmt vitt ljus (färgtemperatur 2700K enligt 827-beteckningen).
Är denna lampa dimningsbar?
Nej, lampan är inte dimningsbar enligt specifikationerna.
Vilken sockel och form har lampan?
Lampan har en E27-sockel och formen är P45 (päronformad) med en diameter på 45 mm.
Vad är energiförbrukningen för denna lampa?
Energiförbrukningen är 3 kWh per 1000 timmar, vilket ger energieffektivitetsklass E.
Vilken spänning och frekvens kräver lampan?
Lampan kräver en spänning på AC 220-240 V och en frekvens på 50-60 Hz.