Philips LED-glödlampa Classic Candle 2W/827 (25W) Clear E14
92900123855512 NC-logistikkod(er)
220-240 VAC-inspänning
20000Antal brytarcykler
15000 hBeräknad livstid
35 mmBredd
3,5 cmDiameter
NejDimbar
97 mmDjup
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (2)
elgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 12:16
Frakt vid kassa
47 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu47 kr
Lägst senaste 30 dagarna47 kr
Lägst senaste 3 mån47 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| Modell | Philips 871869976235300 |
| EAN / GTIN | 8718699762353 |
| MPN | 2884650 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 12:16 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 929001238555 |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Antal brytarcykler | 20000 |
| Beräknad livstid | 15000 h |
| Bredd | 35 mm |
| Diameter | 3,5 cm |
| Dimbar | Nej |
| Djup | 97 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718699762353 |
| EOC-kod | 871869976235300 |
| Effektfaktor | 0,41 |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 25 W |
| Energiförbrukning per 1 000 timmar | 2 kWh |
| Energiklass | E |
| Fri från tungmetaller | Hg (kvicksilver) |
| Färgkod | 827 | CCT of 2700K |
| Färgtemperatur | 2700 K |
| Färgtemperatur (max) | 2700 K |
| Färgtemperatur (min) | 2700 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 80 |
| Fäste/lock | E14 |
| Förpackning | Förpackningens bredd 63 mm |
| Förpackningens bredd | 63 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 30 g |
| Förpackningens höjd | 146 mm |
| Förpackningens nettovikt | 10 g |
| Glas färg | Transparent |
| Glas typ | Klar |
| Höjd | 97 mm |
| Ingångsfrekvens | 50-60 hz |
| Konsekvent färgåtergivning (SDCM) | 6 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Kvicksilverinnehåll | 0 mg |
| Lampans form | Stearinljus |
| Lampans livslängd | 15000 h |
| Lampans livslängd (vid 2,7 timmars användning/dag) | 15 År |
| Lampans ström | 20 mA |
| Lampor | 2 W |
| Lampteknik | LED |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 250 LM |
| Ljusflödesbibehållningsfaktor | 70% |
| Ljusfördelning | Ej riktat |
| Ljusutbyte | 125 lm/W |
| Logistikdata | EAN/UPC/GTIN 8718699762353 |
| Låddjup | 46 mm |
| Material | Glas |
| Material, hölje | Glas |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 2 W |
| Märkeffekt | 2 W |
| Märkvärde för ljusflöde | 250 LM |
| Nominellt ljusflödesvärde | 250 LM |
| Omedelbart full ljusstyrka | Ja |
| Placeringar som kan användas | inomhus |
| Prestanda | Lampor 2 W |
| Producent | Philips |
| Produktlängd | 97 mm |
| Produktnamn | LED classic 25W ST35 E14 WW CL ND RFSRT4 |
Vanliga frågor
Vilken sockel har Philips LED-glödlampa Classic Candle 2W/827?
Den har en E14-sockel, vilket är en mindre skruvsockel som ofta används i mindre armaturer som ljuskronor och vägglampor.
Är denna LED-glödlampa dimbar?
Nej, den är inte dimbar enligt specifikationerna.
Vad är ljusstyrkan och färgtemperaturen på Philips Classic Candle?
Lampan har en effekt på 2W, vilket motsvarar en 25W glödlampa. Färgtemperaturen är 2700K (angivet som 827), vilket ger ett varmvitt ljus.
Vilka är måtten på denna LED-lampa?
Bredden är 35 mm, diametern 3,5 cm och djupet (höjden) är 97 mm.