Philips Alpenglow down wall lantern black 1x60W
91500538210112 NC-logistikkod(er)
220 - 240 VAC-inspänning
1 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
JaArmatur med dimmer
NejAutonomi läge
GammaldagsBelysningsstil
200 mmBredd

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
OkändUppdaterad 28 maj 2026 06:48
Frakt vid kassa
257 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 03:27
Frakt vid kassa
269 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu257 kr
Lägst senaste 30 dagarna257 kr
Lägst senaste 3 mån257 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| Modell | Philips 915005382101 |
| EAN / GTIN | 8718696158159 |
| MPN | 2885498 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 06:48 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005382101 |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Autonomi läge | Nej |
| Belysningsstil | Gammaldags |
| Bredd | 200 mm |
| Bulb(er) som ingår | Nej |
| Design | Modell Väggbelysning för utomhusbruk |
| Dimmer | Nej |
| Djup | 174 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718696228111 |
| Energieffektivitetsklasser för kompatibel lampa (gammal) | A++, B, C, D, E |
| Energiklass, kompatibla ljuskällor | D, E |
| Ergonomi | Fjärrstyrd Nej |
| Fjärrstyrd | Nej |
| Fäste/lock | E27 |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens bredd | 186 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 900 g |
| Förpackningens höjd | 191 mm |
| Förpackningens nettovikt | 780 g |
| Höjd | 179 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP44 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampor | Fäste/lock E27 |
| Lampteknik | N |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005382101 |
| Lämplig för utomhusbruk | Trädgård, Terass |
| Lämplig placering | Trädgård |
| Låddjup | 206 mm |
| Material, hölje | Aluminium, Glas |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 60 W |
| Nettovikt | 784 g |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Svart |
| Produktlängd | 174 mm |
| Resistent material av hög kvalitet | Ja |
| SAP EAN-bruttovikt per del | 0,895 g |
| SAP EAN/UPC per artikel | 8718696158159 |
| SAP-bredd per del | 206,000 cm |
| SAP-höjd per del | 191,000 cm |
| SAP-längd per del | 186,000 cm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 220 - 240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Tekniska detaljer | Nettovikt 784 g |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Trädgårdsområde | Backyard |
| Utbytbar ljuskälla | Ja |
| Varunummer | 2885498 |
| Vikt | 784 g |
| Vikt & dimension | Bredd 200 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 895 g |
| Väderbeständig | Ja |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
Vanliga frågor
Vilken typ av lampa passar i denna vägglykta?
Armaturen har en lamphållare för en glödlampa med max 60W. Inga lampor medföljer, så du måste köpa en separat E27-socklad lampa.
Är denna vägglykta dimbar?
Nej, armaturen har ingen inbyggd dimmer. Däremot anges den som 'Armatur med dimmer: Ja', vilket innebär att den är kompatibel med en extern dimmer om du använder en dimbar lampa.
Vilka är måtten på denna lampa?
Bredden är 200 mm och djupet är 174 mm. Höjd anges inte i specifikationerna.
Är denna lampa lämplig för utomhusbruk?
Ja, den är specifikt designad som väggbelysning för utomhusbruk och har en gammaldags stil. Den kräver 220-240 V AC.
Ingår lampor i förpackningen?
Nej, lampor ingår inte. Förpackningen innehåller endast en armatur.