91500538220112 NC-logistikkod(er)
220 - 240 VAC-inspänning
1 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
JaArmatur med dimmer
NejAutonomi läge
GammaldagsBelysningsstil
174 mmBredd

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
OkändUppdaterad 27 maj 2026 02:58
Frakt vid kassa
269 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 03:29
Frakt vid kassa
439 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu269 kr
Lägst senaste 30 dagarna269 kr
Lägst senaste 3 mån269 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| Modell | Philips 915005382201 |
| EAN / GTIN | 8718696158166 |
| MPN | 2885502 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 05:28 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005382201 |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Autonomi läge | Nej |
| Belysningsstil | Gammaldags |
| Bredd | 174 mm |
| Bulb(er) som ingår | Nej |
| Design | Modell Utomhus pelar-/stolpbelysning |
| Dimmer | Nej |
| Djup | 174 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718696228128 |
| Energieffektivitetsklasser för kompatibel lampa (gammal) | A++, B, C, D, E |
| Energiklass, kompatibla ljuskällor | D, E |
| Ergonomi | Fjärrstyrd Nej |
| Fjärrstyrd | Nej |
| Fäste/lock | E27 |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens bredd | 186 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 1,05 kg |
| Förpackningens höjd | 316 mm |
| Förpackningens nettovikt | 870 g |
| Höjd | 302 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP44 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampor | Fäste/lock E27 |
| Lampteknik | N |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005382201 |
| Lämplig för utomhusbruk | Trädgård, Terass |
| Lämplig placering | Trädgård |
| Låddjup | 186 mm |
| Material, hölje | Aluminium, Glas |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 60 W |
| Nettovikt | 869 g |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Svart |
| Produktlängd | 174 mm |
| Resistent material av hög kvalitet | Ja |
| SAP EAN-bruttovikt per del | 1,045 g |
| SAP EAN/UPC per artikel | 8718696158166 |
| SAP-bredd per del | 186,000 cm |
| SAP-höjd per del | 316,000 cm |
| SAP-längd per del | 186,000 cm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 220 - 240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Tekniska detaljer | Nettovikt 869 g |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Trädgårdsområde | Backyard |
| Utbytbar ljuskälla | Ja |
| Varunummer | 2885502 |
| Vikt | 869 g |
| Vikt & dimension | Bredd 174 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,04 kg |
| Väderbeständig | Ja |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
Vanliga frågor
Vilken typ av ljuskälla använder Philips Alpenglow pedestal?
Armaturen använder en ljuskälla (60W) med E27-sockel, men lampan (bulb) ingår inte. Du måste köpa en separat E27-lampa.
Är Philips Alpenglow pedestal dimbar?
Nej, armaturen har ingen inbyggd dimmer. Specifikationen anger 'Armatur med dimmer: Ja' men 'Dimmer: Nej', vilket innebär att den inte är dimbar.
Vilka mått har Philips Alpenglow pedestal?
Bredden är 174 mm och djupet är 174 mm. Höjd anges inte i specifikationen.
Vilken spänning kräver Philips Alpenglow pedestal?
Den kräver en AC-inspänning på 220–240 V, vilket är standard för svenska hushåll.
Är Philips Alpenglow pedestal avsedd för utomhusbruk?
Ja, den är kategoriserad som utomhusbelysning och har designen 'Modell Utomhus pelar-/stolpbelysning'.