Philips burlap bar/tube nickel 2x40W 230V
91500521940112 NC-logistikkod(er)
2 lamporAntal lampor
NejArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil
195 mmBredd
NejBulb(er) som ingår
Produkttyp Utanpåliggande spotlightDesign
NejDimbar
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 04:56
Frakt vid kassa
194 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu194 kr
Lägst senaste 30 dagarna188 kr
Lägst senaste 3 mån188 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718696132975 |
| MPN | 2885511 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 04:56 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005219401 |
| Antal lampor | 2 lampor |
| Armatur med dimmer | Nej |
| Belysningsstil | Modern |
| Bredd | 195 mm |
| Bulb(er) som ingår | Nej |
| Design | Produkttyp Utanpåliggande spotlight |
| Dimbar | Nej |
| Djup | 290 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718696132975 |
| Effekter | No |
| Energieffektivitetsklasser för kompatibel lampa (gammal) | A, A+, A++, B, C, D, E |
| Energiklass, kompatibla ljuskällor | D, E |
| Ergonomi | Dimbar Nej |
| Fäste/lock | E14 |
| Förpackning | Förpackningens bredd 140 mm |
| Förpackningens bredd | 140 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 760 g |
| Förpackningens höjd | 320 mm |
| Förpackningens nettovikt | 600 g |
| Höjd | 145 mm |
| Integrerad PowerLED | Nej |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Justerbart spothuvud | Ja |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampor | 40 W |
| Lampteknik | LED |
| Lamptyp | LED |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005219401 |
| Lämplig för inomhusbruk | Ja |
| Lämplig placering | Sovrum, Matsal, Kök, Vardagsrum, Kontor |
| Låddjup | 120 mm |
| Material, hölje | Glas |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 40 W |
| Montera produkten på armlängds avstånd | Ja |
| Nettovikt | 600 g |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Krom |
| Produktlängd | 290 mm |
| Produkttyp | Utanpåliggande spotlight |
| SAP EAN-bruttovikt per del | 0,760 g |
| SAP EAN/UPC per artikel | 8718696132975 |
| SAP-bredd per del | 140,000 cm |
| SAP-höjd per del | 320,000 cm |
| SAP-längd per del | 120,000 cm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 220-240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Tekniska detaljer | Utbytbar ljuskälla Ja |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Totalt ljusflöde | No bulb included |
| Utbytbar ljuskälla | Ja |
| Varunummer | 2885511 |
| Vikt | 600 g |
| Vikt & dimension | Bredd 195 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 760 g |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
Vanliga frågor
Vad är bredden och djupet på Philips burlap bar/tube nickel?
Bredden är 195 mm och djupet är 290 mm.
Ingår det lampor (bulbs) i produkten?
Nej, bulbs ingår inte. Du måste köpa lampor separat.
Är denna armatur dimbar?
Nej, den är inte dimbar och har ingen inbyggd dimmer.
Hur många lampor kan anslutas till denna lamphållare?
Den är avsedd för 2 lampor med en maximal effekt på 40 W per lampa vid 230 V.
Vilken belysningsstil har denna produkt?
Den har en modern stil och är en utanpåliggande spotlight.