Philips Buzzard utomhus vägglampa, svart
91500530900112 NC-logistikkod(er)
220-240 VAC-inspänning
1 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
JaArmatur med dimmer
GammaldagsBelysningsstil
175 mmBredd
NejBulb(er) som ingår

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
Ej i lagerUppdaterad 28 maj 2026 02:28
Frakt vid kassa
199 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 13:39
Frakt vid kassa
229 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu199 kr
Lägst senaste 30 dagarna199 kr
Lägst senaste 3 mån199 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| Modell | Philips 1723630PN |
| EAN / GTIN | 8718696156797 |
| MPN | 2885517 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 13:39 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005309001 |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Belysningsstil | Gammaldags |
| Bredd | 175 mm |
| Bulb(er) som ingår | Nej |
| Design | Modell Väggbelysning för utomhusbruk |
| Dimbar | Ja |
| Djup | 130 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718696225479 |
| Energieffektivitetsklasser för kompatibel lampa (gammal) | A++, B, C, D, E |
| Energiklass, kompatibla ljuskällor | D, E |
| Ergonomi | Dimbar Ja |
| Fäste/lock | E27 |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens bredd | 143 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 1,05 kg |
| Förpackningens höjd | 308 mm |
| Förpackningens nettovikt | 870 g |
| Höjd | 290 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP44 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampor | Fäste/lock E27 |
| Lampteknik | N |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005309001 |
| Lämplig placering | Trädgård, Terass |
| Låddjup | 178 mm |
| Material, hölje | Aluminium |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 60 W |
| Monteringssätt | Ytmonterad |
| Nettovikt | 867 g |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Svart |
| Produktlängd | 130 mm |
| SAP EAN-bruttovikt per del | 1054 g |
| SAP EAN/UPC per artikel | 8718696156797 |
| SAP-bredd per del | 178,000 cm |
| SAP-höjd per del | 308,000 cm |
| SAP-längd per del | 143,000 cm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 220-240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Tekniska detaljer | Nettovikt 867 g |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Trädgårdsområde | Backyard |
| Utbytbar ljuskälla | Ja |
| Varunummer | 2885517 |
| Vikt | 867 g |
| Vikt & dimension | Bredd 175 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,03 kg |
| Väderbeständig | Ja |
| Växelström Frekvens | 50 hz |
| Ögonkomfort | Nej |
| Övrigt | Väderbeständig Ja |
Vanliga frågor
Vilken typ av lampa passar till Philips Buzzard vägglampa?
Lampan har plats för 1 lampa med valfri sockel (specificeras ej), men lampor ingår inte. Den är dimbar, så du behöver en dimbar ljuskälla för att utnyttja dimmerfunktionen.
Är Philips Buzzard vägglampa dimbar?
Ja, armaturen har inbyggd dimmer och är dimbar, vilket gör att du kan justera ljusstyrkan efter behov.
Vilka mått har Philips Buzzard vägglampa?
Bredden är 175 mm och djupet är 130 mm. Den är avsedd för utomhusbruk och har en gammaldags design.
Vilken spänning kräver Philips Buzzard vägglampa?
Den kräver en AC-inspänning på 220-240 V, vilket är standard i svenska hushåll.