Philips Stratosphere post anthracite 2x4.5W SELV
91500537890112 NC-logistikkod(er)
220 - 240 VAC-inspänning
2 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
JaArmatur med dimmer
NejAutonomi läge
ModernBelysningsstil
76 mmBredd
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 28 maj 2026 03:38
Frakt vid kassa
1 307 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 307 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 064 kr
Lägst senaste 3 mån1 064 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718696158937 |
| MPN | 2885657 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 03:38 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005378901 |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Antal lampor | 2 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Autonomi läge | Nej |
| Belysningsstil | Modern |
| Bredd | 76 mm |
| Design | Modell Utomhus pelar-/stolpbelysning |
| Dimbar | Ja |
| Dimmer | Ja |
| Djup | 60 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718696228050 |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 35 W |
| Energieffektivitetsklass för inkluderad lampa (gammal) | F |
| Energiklass | F |
| Energisparande | Ja |
| Ergonomi | Dimbar Ja |
| Extra låg spänning | Ja |
| Fjärrstyrd | Nej |
| Färgtemperatur (max) | 2700 K |
| Färgtemperatur (min) | 2700 K |
| Fäste/lock | Glödlampan/-lamporna kan inte bytas ut |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens bredd | 76 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 1,44 kg |
| Förpackningens höjd | 801 mm |
| Förpackningens nettovikt | 1,29 kg |
| Garanti för lysdiodmodulen | 5 År |
| Glödlampans spänning | LED |
| Höjd | 770 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP44 |
| Kompatibel med de flesta dimrar | Ja |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans livslängd | 30000 h |
| Lampor | 4,5 W |
| Lampteknik | Y |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 1000 LM |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005378901 |
| Lämplig för utomhusbruk | Trädgård, Terass |
| Lämplig placering | Trädgård |
| Låddjup | 86 mm |
| Material, hölje | Aluminium, Syntet |
| Nettovikt | 1,29 kg |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Antracit |
| Produktlängd | 60 mm |
| Resistent material av hög kvalitet | Ja |
| SAP EAN-bruttovikt per del | 1,440 g |
| SAP EAN/UPC per artikel | 8718696158937 |
| SAP-bredd per del | 86,000 cm |
| SAP-höjd per del | 801,000 cm |
| SAP-längd per del | 76,000 cm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 220 - 240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
Vanliga frågor
Vad är den maximala effekten per lampa i Philips Stratosphere post anthracite?
Armaturen levereras med 2 lampor på 4,5 W vardera, totalt 9 W. Specifikationerna anger inget om maximal effekt för byte av lampor.
Är Philips Stratosphere post anthracite dimbar?
Ja, armaturen är dimbar och har en inbyggd dimmer enligt specifikationerna.
Vilken spänning kräver Philips Stratosphere post anthracite?
Armaturen är av SELV-typ och har en AC-inspänning på 220–240 V.
Vilka mått har Philips Stratosphere post anthracite?
Bredden är 76 mm och djupet är 60 mm. Höjd anges inte i specifikationerna.
Är Philips Stratosphere post anthracite avsedd för utomhusbruk?
Ja, den är kategoriserad som utomhusbelysning och modellen är utomhus pelar-/stolpbelysning.