Philips Runner bar/tube aluminium 2x50W 230V
91500432900112 NC-logistikkod(er)
2 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
JaArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil
90 mmBredd
NejBulb(er) som ingår
Produkttyp Utanpåliggande spotlightDesign
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 02:42
Frakt vid kassa
490 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu490 kr
Lägst senaste 30 dagarna490 kr
Lägst senaste 3 mån490 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718291487951 |
| MPN | 2885675 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 02:42 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915004329001 |
| Antal lampor | 2 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Belysningsstil | Modern |
| Bredd | 90 mm |
| Bulb(er) som ingår | Nej |
| Design | Produkttyp Utanpåliggande spotlight |
| Dimbar | Ja |
| Djup | 305 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718291523185 |
| Energieffektivitetsklasser för kompatibel lampa (gammal) | A, A+, A++, B, C, D, E |
| Energiklass, kompatibla ljuskällor | D, E |
| Ergonomi | Dimbar Ja |
| Fäste/lock | GU10 |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens bredd | 10,9 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 920 g |
| Förpackningens höjd | 31,6 mm |
| Förpackningens nettovikt | 800 g |
| Höjd | 109 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Justerbart spothuvud | Ja |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampor | Fäste/lock GU10 |
| Lampteknik | N |
| Lamptyp | LED |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915004329001 |
| Lämplig för inomhusbruk | Ja |
| Lämplig placering | Sovrum, Vardagsrum |
| Låddjup | 10,2 mm |
| Material, hölje | Metall |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 20 W |
| Montera produkten på armlängds avstånd | Ja |
| Nettovikt | 795 g |
| Plafond form | Cylinder |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Aluminium |
| Produktlängd | 305 mm |
| Produkttyp | Utanpåliggande spotlight |
| Riktat ljus | Ja |
| SAP EAN-bruttovikt per del | 915 g |
| SAP EAN/UPC per artikel | 8718291487951 |
| SAP-bredd per del | 109,000 cm |
| SAP-höjd per del | 316,000 cm |
| SAP-längd per del | 102,000 cm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 220-240 V |
| Strömtillförsel | Spänning 220-240 V |
| Tekniska detaljer | Utbytbar ljuskälla Ja |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Totalt ljusflöde | No bulb included |
| Utbytbar ljuskälla | Ja |
| Varunummer | 2885675 |
| Vikt | 795 g |
| Vikt & dimension | Bredd 90 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 915 g |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
Vanliga frågor
Vad är maximal effekt per lampa i Philips Runner bar/tube aluminium 2x50W 230V?
Denna skena har två lampor med en total effekt på 2x50W, det vill säga 50W per lampa, och är avsedd för 230V.
Är Philips Runner bar/tube aluminium 2x50W 230V dimbar?
Ja, armaturen är dimbar och har en inbyggd dimmer enligt specifikationerna.
Vilka mått har Philips Runner bar/tube aluminium 2x50W 230V?
Bredden är 90 mm och djupet är 305 mm. Produkten är en utanpåliggande spotlight i modern stil.
Ingår lampor (bulbs) i Philips Runner bar/tube aluminium 2x50W 230V?
Nej, bulbs ingår inte. Endast armaturen med dimmer och två lamphållare medföljer.
Hur många lampor har Philips Runner bar/tube aluminium 2x50W 230V?
Armaturen har plats för två lampor (2x50W) och levereras i en förpackning om 1 styck.