Philips Creek Pendant Ceiling black 1x60W 230V
91500279010212 NC-logistikkod(er)
50–60 ГцAC-inspänning
1 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
JaArmatur med dimmer
GammaldagsBelysningsstil
175 mmBredd
NejBulb(er) som ingår
Bild saknas
Historik
Prishistorik
Lägsta pris nu269 kr
Lägst senaste 30 dagarna234 kr
Lägst senaste 3 mån234 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718291443506 |
| MPN | 2886906 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 17:42 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915002790102 |
| AC-inspänning | 50–60 Гц |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Belysningsstil | Gammaldags |
| Bredd | 175 mm |
| Bulb(er) som ingår | Nej |
| Design | Modell Hängande belysning för utomhusbruk |
| Djup | 175 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718291510482 |
| Energieffektivitetsklasser för kompatibel lampa (gammal) | A, A+, A++, B, C, D, E |
| Energiklass, kompatibla ljuskällor | D, E |
| Ergonomi | Fjärrstyrd Nej |
| Fjärrstyrd | Nej |
| Fäste/lock | E27 |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens bredd | 18,3 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 920 g |
| Förpackningens höjd | 27,9 mm |
| Förpackningens nettovikt | 720 g |
| Glas färg | Transparent |
| Höjd | 820 mm |
| Integrerade sensorer | Nej |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP44 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampor | Fäste/lock E27 |
| Lampteknik | N |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915002790102 |
| Lämplig för utomhusbruk | Trädgård, Terass |
| Lämplig placering | Trädgård |
| Låddjup | 18,3 mm |
| Material, hölje | Metall |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 60 W |
| Nettovikt | 720 g |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Svart |
| Produktlängd | 175 mm |
| SAP EAN-bruttovikt per del | 0,920 g |
| SAP EAN/UPC per artikel | 8718291443506 |
| SAP-bredd per del | 183,000 cm |
| SAP-höjd per del | 279,000 cm |
| SAP-längd per del | 183,000 cm |
| Skyddsfunktioner | Nej |
| Skyddsklass | II |
| Spänning | 50–60 Гц |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Tekniska detaljer | Nettovikt 720 g |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Trädgårdsområde | Backyard |
| Utbytbar ljuskälla | Ja |
| Varunummer | 2886906 |
| Vikt | 720 g |
| Vikt & dimension | Bredd 175 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 920 g |
| Väderbeständig | Ja |
| Växelström Frekvens | 50-60 hz |
Vanliga frågor
Kan jag använda denna pendellampa utomhus?
Ja, enligt specifikationerna är designen 'Modell Hängande belysning för utomhusbruk', vilket innebär att den är avsedd för utomhusbruk.
Vilken typ av ljuskälla passar i lampan?
Lampan har plats för 1 lampa med max 60W och 230V. Glödlampor ingår inte, så du måste köpa en separat ljuskälla med E27-sockel (standard).
Är lampan dimbar?
Ja, armaturen har dimmer, så du kan använda en dimbar ljuskälla för att justera ljusstyrkan.
Vilka mått har lampan?
Bredden är 175 mm och djupet är 175 mm. Höjd anges inte i specifikationerna.
Vilken spänning kräver lampan?
Lampan är avsedd för 230V AC med en frekvens på 50–60 Hz.