Bosch Professional GCM 10 GDJ
80 x 216 mmAvfasningskapacitet (0° x 45°)
3 cmBladborr
JaBordsågsläge
673 mmBredd
JaDammutsug
813 mmDjup
3165140692625EAN
Glidskenor JaEgenskaper
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 20 maj 2026 03:22
Frakt vid kassa
11 039 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu11 039 kr
Lägst senaste 30 dagarna11 039 kr
Lägst senaste 3 mån11 039 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Bosch Professional |
| EAN / GTIN | 3165140692625 |
| MPN | 2886975 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 20 maj 2026 03:22 |
| Avfasningskapacitet (0° x 45°) | 80 x 216 mm |
| Bladborr | 3 cm |
| Bordsågsläge | Ja |
| Bredd | 673 mm |
| Dammutsug | Ja |
| Djup | 813 mm |
| Egenskaper | Glidskenor Ja |
| Fasningsinställning (höger) | 60° |
| Fasningsinställning (vänster) | 52° |
| Förpackningens bredd | 760 mm |
| Förpackningens höjd | 550 mm |
| Förpackningens innehåll | Sågblad ingår Ja |
| Geringskapacitet (45° x 0°) | 54 x 296 mm |
| Glidskenor | Ja |
| Höjd | 521 mm |
| Ineffekt | 2000 W |
| Kapningskapacitet (0° x 0°) | 80 x 306 mm |
| Ljudeffektnivå | 93 dB |
| Ljudnivåns osäkerhet | 3 dB |
| Ljudtrycksnivå | 93 dB |
| Låddjup | 630 mm |
| Mitre inställning (höger) | 47° |
| Mitre inställning (vänster) | 47° |
| Motor | Borstlös |
| Prestanda | Tomgångsvarvtal (max) 5000 RPM |
| Producent | Bosch Professional |
| Strömkälla | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla AC |
| Sågblad ingår | Ja |
| Till producentens hemsida | www.bosch.dk |
| Tomgångsvarvtal (max) | 5000 RPM |
| Typ av avfasning | Enkel avfasning |
| Varunummer | 2886975 |
| Vikt | 31,6 kg |
| Vikt & dimension | Bredd 673 mm |
| klingdiameter | 25,4 cm |
Vanliga frågor
Vad är den maximala skärkapaciteten vid 0° x 45°?
Vid avfasning 0° x 45° är kapaciteten 80 x 216 mm.
Kan sågen användas som bordsåg?
Ja, den har ett bordsågsläge.
Vilka fasningsinställningar finns?
Fasningsinställning höger 60°, vänster 52°.
Har sågen dammutsug?
Ja, den är utrustad med dammutsug.