Philips Dammsugare 3000 Series
220-230 VAC-inspänning
1 styckAntal dammsugarpåsar
2Antal parkerings-/förvaringspositioner
2Antal rördelar
9 mArbetsradie
282 mmBredd
JaBruksanvisning
JaBärhandtag
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 23 maj 2026 18:11
Frakt vid kassa
1 684 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 684 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 684 kr
Lägst senaste 3 mån1 684 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8710103939115 |
| MPN | 2887908 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 23 maj 2026 18:11 |
| AC-inspänning | 220-230 V |
| Antal dammsugarpåsar | 1 styck |
| Antal parkerings-/förvaringspositioner | 2 |
| Antal rördelar | 2 |
| Arbetsradie | 9 m |
| Bredd | 282 mm |
| Bruksanvisning | Ja |
| Bärhandtag | Ja |
| Damm kapacitet | 3 l |
| Dammpåse, modell | S-bag |
| Dammsugarens luftfiltrering | HEPA |
| Design | Modell Cylinderdammsugare |
| Djup | 400 mm |
| Effektivitet | 99,99% |
| Ergonomi | Sladdlängd 6 m |
| Farligt gods | Nej |
| Fog munstycke | Ja |
| Färgnamn | Dark Royal Blue |
| Förpackningens bredd | 530 mm |
| Förpackningens höjd | 335 mm |
| Förpackningens innehåll | Fog munstycke Ja |
| Förvaring på högkant | Ja |
| Förvaringsfack | Ja |
| Garantiperiod | 2 År |
| Hjul, material | Gummi |
| Höjd | 251 mm |
| Ineffekt (IEC) | 899 W |
| Integrerat utfällbart fogmunstycke | Ja |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Koppling | ActiveLock |
| Korrekt användning | Hem |
| Ljudnivå Lc IEC | 79 dB |
| Logistikdata | Ursprungsland Kina |
| Låddjup | 297 mm |
| Manual i återvinningsbart papper | Ja |
| Material, hölje | Plast |
| Max. ineffekt | 900 W |
| Maximal styrka | 900 W |
| Motorskyddsfilter | Ja |
| Parkerings-/förvaringshjälp | Ja |
| Prestanda | Dammsugarens luftfiltrering HEPA |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Blå |
| Rengöringstyp | Torr |
| Rotationshjul | Ja |
| Rörmaterial | Metall |
| Rörtyp | Teleskopisk |
| Sladdlängd | 6 m |
| Smutssepareringsmetod | Filtrering |
| Specialmunstycke | TriActive nozzle |
| Strömkälla | AC |
| Strömtillförsel | Max. ineffekt 900 W |
| Tekniska detaljer | Farligt gods Nej |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Total mängd återvinningsbara material använda i tillverkningen | 100% |
| Tvättbart filter | Ja |
| Typ av dammbehållare | Dammpåse |
| Typ av ytor | Matta, Hårda golvytor |
Vanliga frågor
Vad är arbetsradien på Philips Dammsugare 3000 Series?
Arbetsradien är 9 meter, vilket innebär att du kan dammsuga upp till 9 meter från eluttaget utan att behöva byta kontakt.
Vilken typ av dammsugarpåse använder den?
Den använder S-bag dammsugarpåsar och levereras med 1 påse i kartongen.
Vilken luftfiltrering har dammsugaren?
Dammsugaren har HEPA-luftfiltrering, vilket fångar upp fina partiklar och allergener.
Hur stor är dammkapaciteten?
Dammkapaciteten är 3 liter, vilket är lämpligt för normala hushållsbehov.
Vilken spänning kräver dammsugaren?
Den kräver en AC-inspänning på 220-230 V, vilket är standard i svenska hem.