Zebra Extreme Networks
Typ av enhet Enhet för nätverksadministrationAllmänt
KabelanslutenAnslutningsteknik
43 cmBredd
Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit EthernetDatalänkprotokoll
43 cm x 32.07 cm x 4.42 cmDimensioner (BxDxH)
32.07 cmDjup
0644728012589EAN
100 WattEffekt
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 26 maj 2026 17:36
Frakt vid kassa
75 969 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu75 969 kr
Lägst senaste 30 dagarna74 891 kr
Lägst senaste 3 mån74 891 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Zebra |
| EAN / GTIN | 644728012589 |
| MPN | 2888174 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 17:36 |
| Allmänt | Typ av enhet Enhet för nätverksadministration |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Bredd | 43 cm |
| Datalänkprotokoll | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Dimensioner (BxDxH) | 43 cm x 32.07 cm x 4.42 cm |
| Djup | 32.07 cm |
| Effekt | 100 Watt |
| Energiförbrukning vid drift | 30 Watt |
| Expansion/Anslutning | Gränssnitt 6 x 1000Base-T - RJ-45 2 x USB 2.0 - Type A 1 x RS-232 - RJ-45 |
| Formfaktor | Kan monteras i rack |
| Funktioner | Brandväggsskydd, hårdvarukryptering, VPN-stöd, RADIUS-stöd, DHCP-server, DNS-server, Wireless Intrusion Prevention System (WIPS) |
| Gränssnitt | 6 x 1000Base-T - RJ-45 2 x USB 2.0 - Type A 1 x RS-232 - RJ-45 |
| Hårddisk | 32 GB x 1 |
| Höjd | 4.42 cm |
| Höjd (U-format) | 1U |
| Kapacitet | Maximalt antal åtkomstpunkter: 512 RF-domäner: 512 Trådlösa LAN: 256 Trådlösa klienter: 16000 |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 85% |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Medföljande OS | WiNG 5 |
| Miljöparametrar | Min temperatur vid drift 0 °C |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Nätdel | Intern strömförsörjning |
| Nätspänning | AC 120/230 V |
| Nätverksfunktioner | Formfaktor Kan monteras i rack |
| Prestanda | Datagenomströmning: 6 Gbps Krypteringsgenomströmning: 2 Gbps |
| Processor / Minne / Lagring | RAM 4 GB |
| Producent | Zebra |
| Produktbeskrivning | Extreme Networks NX-5500 - enhet för nätverksadministration |
| Programvara / Systemkrav | Medföljande OS WiNG 5 |
| RAM | 4 GB |
| Strömtillförsel | AC 120/230 V |
| Till producentens hemsida | www.zebra.com |
| Typ av enhet | Enhet för nätverksadministration |
| Varunummer | 2888174 |
| Verifieringsmetod | RADIUS |
| Vikt | 4.5 kg |
Vanliga frågor
Hur många Gigabit Ethernet-portar har Zebra Extreme Networks?
Enheten har 6 st 1000Base-T-portar (RJ-45) för Gigabit Ethernet-anslutning.
Vilka USB-portar finns på enheten?
Den har 2 st USB 2.0-portar av typ A.
Kan Zebra Extreme Networks monteras i ett rack?
Ja, enheten har rackmonteringsbar formfaktor.
Vilka säkerhetsfunktioner har denna nätverksadministrationsenhet?
Den har brandväggsskydd, hårdvarukryptering, VPN-stöd, RADIUS-stöd och Wireless Intrusion Prevention System (WIPS).
Vad är strömförbrukningen för Zebra Extreme Networks?
Energiförbrukningen vid drift är 30 Watt, med en effekt på 100 Watt.