15.6" Elo 1502L
Typ av bildskärm LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matrisAllmänt
Gränssnitt Mini-VGA HDMI USB (Type C) Linjeingång för ljud 3 x Micro-USBAnslutning
LED-bakgrundsbelysningBakgrundsbelysningsteknik
16:9Bildförhållande
15.6"Diagonal storlek
38.7 cm x 3.24 cm x 24.44 cm - utan ställDimensioner (BxDxH)
38.7 cm x 3.24 cm x 24.44 cmDimensioner (BxDxH) - utan ställ
Egenskaper Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), VESA-gränssnittsstödDiverse
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
Inga erbjudanden matchar filtren.
Historik
Prishistorik
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Elo |
| MPN | E125496 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 22 maj 2026 01:29 |
| Allmänt | Typ av bildskärm LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| Anslutning | Gränssnitt Mini-VGA HDMI USB (Type C) Linjeingång för ljud 3 x Micro-USB |
| Bakgrundsbelysningsteknik | LED-bakgrundsbelysning |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Diagonal storlek | 15.6" |
| Dimensioner (BxDxH) | 38.7 cm x 3.24 cm x 24.44 cm - utan ställ |
| Dimensioner (BxDxH) - utan ställ | 38.7 cm x 3.24 cm x 24.44 cm |
| Diverse | Egenskaper Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), VESA-gränssnittsstöd |
| Egenskaper | Edge-to-edge-glas, Zero-Bezel Design, P-CAP-teknik (Projected Capacitive Touch) |
| Elo - ställ Ställ för pekskärm, skärmstorlek | 10", 22", stående på golv, för M-Series 1002L, 1502L Leverantör, 5-6 vardagar leveranstid 4 784,00 kr Köp |
| Emballagets bredd | 17.5 cm |
| Emballagets djup | 45.1 cm |
| Emballagets höjd | 32 cm |
| Emballagets vikt | 3.39 kg |
| Färg | Svart |
| Färgstöd | 16,7 miljoner färger |
| Gränssnitt | Mini-VGA HDMI USB (Type C) Linjeingång för ljud 3 x Micro-USB |
| Horisontell uppdateringshastighet | 31.5 - 82 kHz |
| Horisontell visningsvinkel | +80 / -80 |
| Inkluderade tillbehör | 3 skruvar, 2 skruvar, kabelklämma, 2 slipsomslag |
| Inmatning | Typ Pekskärm - pekskärm |
| Inmatningsanslutningar | HDMI, VGA |
| Inspänning | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Kontrastförhållande | 700:1 |
| Ljud | Typ Högtalare - stereo |
| Ljusstyrka | 300 cd/m² |
| Ljusstyrka med pekskärm | 270 cd/m² |
| Luftfuktighet vid drift | 20 - 80 % (icke-kondenserande) |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 50,000 timme/timmar |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Medföljande kablar | 1 x HDMI-kabel 1 x USB-A till USB-C adapter |
| Mekanisk | VESA-infästningsgränssnitt 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| Miljöparametrar | Min temperatur vid drift 0 °C |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Mått och vikt (brutto) | Emballagets bredd 17.5 cm |
| OSD-språk | Kinesiska (traditionell), kinesiska (förenklad), engelska, tyska, franska, italienska, spanska, japanska |
| Producent | Elo |
| Produktbeskrivning | Elo 1502L - Inget stativ - M-Series - LED-skärm - Full HD (1080p) - 15.6" |
| Responstid | 35 ms |
| Skärmbeläggning | Bländskydd |
| Spänning | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Standarder som följs | UL, VCCI, BSMI, cUL, NOM, CB, CCC, IC, FCC, RoHS, KCC, WEEE, REACH, E-Standby, IPX1, RCM, BIS |
| Strömförbrukning (typisk) | 12 watt |
| Strömkonsumtion (vid läge av) | 0.2 watt |
| Strömkonsumtionsvila | 2 watt |
| Strömtillförsel | Inspänning AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Teknik för rörelsedetektering | Projicerad kapacitet |
| Till producentens hemsida | www.elotouch.com |
| Typ | Högtalare - stereo |
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| Typ av enhet | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 15.6" - pekskärm |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
| Ursprunglig upplösning | Full HD (1080p) 1920 x 1080 vid 60 Hz |
| Uteffekt / kanal | 2 watt |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| Varunummer | 2888279 |
| Vertikal uppdateringshastighet | 50 - 75 Hz |
| Vertikal visningsvinkel | +80 / -80 |
| Vikt | 1.64 kg |
Vanliga frågor
Vilken typ av pekskärmsteknik använder Elo 1502L?
Elo 1502L använder P-CAP-teknik (Projected Capacitive Touch) för pekskärmen.
Vilka anslutningsmöjligheter har denna skärm?
Skärmen har Mini-VGA, HDMI, USB Type C, linjeingång för ljud samt 3 x Micro-USB.
Vad är skärmens dimensioner utan ställ?
Utan ställ är måtten 38,7 cm bredd, 3,24 cm djup och 24,44 cm höjd.
Har Elo 1502L VESA-fäste?
Ja, den har VESA-gränssnittsstöd för montering.
Vad är bildförhållandet och diagonalen på skärmen?
Skärmen har en diagonal på 15,6 tum och bildförhållandet 16:9.