TRENDnet TI-PG102F - Industrial - switch - 10 ports
Prisjämförelse (1)
Prishistorik
Specifikationer
| Varumärke | TRENDnet |
| EAN / GTIN | 710931161786 |
| MPN | 2888650 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 07:38 |
| 10G stöd | Nej |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Adresstabellstorlek | 11000 poster |
| Anslutningar | Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 8 |
| Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar | 8 |
| Antal SFP-modulplatser | 2 |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 8 |
| Antal installerade SFP+-moduler | 0 |
| Antal installerade SFP-moduler | 0 |
| Bredd | 150 mm |
| Certifiering | CE FCC IEC 60068-2-27 IEC 60068-2-32 IEC 60068-2-6 IEC 61000-4-2 IEC 61000-4-4 IEC 61000-4-5 |
| Certifikat | Certifiering CE FCC IEC 60068-2-27 IEC 60068-2-32 IEC 60068-2-6 IEC 61000-4-2 IEC 61000-4-4 IEC 61000-4-5 |
| DIN-skena | Ja |
| Data transmission | Adresstabellstorlek 11000 poster |
| Design | Rackmontering Nej |
| Djup | 145 mm |
| Full duplex | Ja |
| Förpackningens innehåll | Snabbstartsguide Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Hastighet vid vidarebefordran | 14,88 Mpps |
| Höjd | 23 mm |
| Ingående ström | 2 A |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP30 |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 95% |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Jumboramar | 10000 |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| LED-indikatorer | Ja |
| Likströmsdriftspänning | 48 - 56 V |
| Logistikdata | Harmonized System (HS)-kod 85176990 |
| Material, hölje | Metall |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 459123 h |
| Miljökrav | Temperatur vid drift -40 - 75 ° C |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Nätverk | Kommunikationsstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Paketbuffertminne | 0,25 MB |
| Power over Ethernet (PoE) | Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Ja |
| Prestanda | Medeltid mellan fel (MTBF) 459123 h |
| Producent | TRENDnet |
| Produktens färg | Svart |
| Rackmontering | Nej |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Strömförbrukning (max) | 160 W |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Strömtillförsel | Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) Ja |
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) | Ja |
| Switch kapacitet | 20 Gbit/s |
| Temperatur vid drift | -40 - 75 ° C |
| Till producentens hemsida | www.trendnet.com |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 240 W |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Varunummer | 2888650 |
| Vikt | 635 g |
| Vikt & dimension | Bredd 150 mm |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
Vanliga frågor
Hur många PoE+-portar har TRENDnet TI-PG102F?
Switchen har 8 PoE+-portar, vilket gör att du kan strömförsörja enheter som IP-kameror och accesspunkter direkt via nätverkskabeln.
Vilken typ av SFP-moduler stöder denna switch?
Switchen har 2 SFP-modulplatser för fiberanslutning, men inga moduler medföljer (0 installerade SFP-moduler). Du kan själv välja lämpliga SFP-moduler för dina behov.
Vilka industriella certifieringar har denna switch?
Switchen är certifierad enligt CE, FCC samt flera IEC-standarder för stöttålighet och vibrationer: IEC 60068-2-27 (stöt), IEC 60068-2-32 (fritt fall), IEC 60068-2-6 (vibration) samt ESD-skydd enligt IEC 61000-4-2, IEC 61000-4-4 och IEC 61000-4-5.
Vad är bredden på TRENDnet TI-PG102F?
Bredden är 150 mm, vilket är kompakt för en industriell switch med 10 portar.