TRENDnet TI-E100 Gigabit PoE+ Extender - network extender - 10Mb LAN 100Mb LAN GigE
2000 posterAdresstabellstorlek
158 mmBredd
CE, FCC
IEC EN60950-1
IEC 60068-2-27
IEC 60068-2-32
IEC 60068-2-6Certifiering
10,100,1000 Mbit/sDatahastighet för Ethernet-LAN
Produktens färg SvartDesign
80 mmDjup
Fullständig, HalvDuplex systemet
0710931161809EAN
Bild saknas
Historik
Prishistorik
Lägsta pris nu981 kr
Lägst senaste 30 dagarna981 kr
Lägst senaste 3 mån981 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | TRENDnet |
| EAN / GTIN | 710931161809 |
| MPN | 2888651 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 07:00 |
| Adresstabellstorlek | 2000 poster |
| Bredd | 158 mm |
| Certifiering | CE, FCC IEC EN60950-1 IEC 60068-2-27 IEC 60068-2-32 IEC 60068-2-6 |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Design | Produktens färg Svart |
| Djup | 80 mm |
| Duplex systemet | Fullständig, Halv |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 2000 Mbit/s |
| Förpackningens innehåll | Snabbstartsguide Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Höjd | 32 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP30 |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 90% |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| LED-indikatorer | Ja |
| Logistikdata | Harmonized System (HS)-kod 85176990 |
| Material, hölje | Metall |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 100 m |
| Miljökrav | Temperatur vid drift -40 - 75 ° C |
| Nätverk | Kommunikationsstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Prestanda | Modell Nätverkssändare |
| Producent | TRENDnet |
| Produktens färg | Svart |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Strömförbrukning (max) | 3,5 W |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Strömtillförsel | Strömförbrukning (max) 3,5 W |
| Temperatur vid drift | -40 - 75 ° C |
| Till producentens hemsida | www.trendnet.com |
| Varunummer | 2888651 |
| Vikt | 158 g |
| Vikt & dimension | Bredd 158 mm |
| Väggmonteringssats | Ja |
Vanliga frågor
Vilka datahastigheter stöder TRENDnet TI-E100?
TRENDnet TI-E100 stöder datahastigheter på 10, 100 och 1000 Mbit/s (Gigabit Ethernet) och har en faktisk dataöverföringshastighet på 2000 Mbit/s.
Vilka duplexlägen stöder denna extender?
TRENDnet TI-E100 stöder både full duplex och halv duplex.
Vilka certifieringar har TRENDnet TI-E100?
Den är certifierad enligt CE, FCC, IEC EN60950-1, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-32 och IEC 60068-2-6.
Vad är adresstabellstorleken på TRENDnet TI-E100?
Adresstabellstorleken är 2000 poster.
Vilka mått har TRENDnet TI-E100?
Bredd: 158 mm, Djup: 80 mm, Höjd: 32 mm.