14" Lenovo ThinkVision M14t - 1920x1080 (FHD) - 60Hz - IPS - 65W USB-C
Typ av bildskärm LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matrisAllmänt
Gränssnitt 2 x USB-C 3.2 Gen 1/DisplayPort 1.2 Alt Mode (ström upp till 65W)Anslutning
WLEDBakgrundsbelysningsteknik
16:9Bildförhållande
Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 8 21HQDesignat för
14"Diagonal storlek
32.34 cm x 1.4 cm x 22.65 cm - med stativ (högsta position)Dimensioner (BxDxH)
32.34 cm x 1.4 cm x 22.65 cmDimensioner (BxDxH) - med stativ (högsta position)

Butiker
Prisjämförelse (3)
avengo.se
I lagerUppdaterad 22 maj 2026 07:40
Frakt vid kassa
5 997 kr
Till butikdatabyran.nu
Ej i lagerUppdaterad 24 maj 2026 01:02
Frakt vid kassa
6 090 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu5 997 kr
Lägst senaste 30 dagarna4 314 kr
Lägst senaste 3 mån4 314 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Lenovo |
| EAN / GTIN | 195042391596 |
| MPN | 2888880 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 01:07 |
| Allmänt | Typ av bildskärm LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| Anslutning | Gränssnitt 2 x USB-C 3.2 Gen 1/DisplayPort 1.2 Alt Mode (ström upp till 65W) |
| Bakgrundsbelysningsteknik | WLED |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Designat för | Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 8 21HQ |
| Diagonal storlek | 14" |
| Dimensioner (BxDxH) | 32.34 cm x 1.4 cm x 22.65 cm - med stativ (högsta position) |
| Dimensioner (BxDxH) - med stativ (högsta position) | 32.34 cm x 1.4 cm x 22.65 cm |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, pivot (rotation), lutning |
| Diverse | Egenskaper Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), 2 monteringshål |
| ENERGY STAR-certifierad | Ja |
| ENERGY STAR-version | 8.0 |
| EPEAT-kompatibel | EPEAT Silver |
| Egenskaper | Integrerad kabelhantering, Low Blue Light Mode, Vid visningsvinkel, 4096 graders tryckkänslighet, 8-bitars (6-bitars + FRC) färgdjup, stöd för aktiv penna, 5.43 mm avfasning (sida) |
| Emballagets bredd | 26.7 cm |
| Emballagets djup | 37.7 cm |
| Emballagets höjd | 6.8 cm |
| Emballagets vikt | 1.87 kg |
| Energiklass | Klass C |
| Energikonsumtion per år | 25.5 kWh |
| Färg | Korpsvart |
| Färgskala | 72% NTSC |
| Färgstöd | 16,7 miljoner färger |
| Gränssnitt | 2 x USB-C 3.2 Gen 1/DisplayPort 1.2 Alt Mode (ström upp till 65W) |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Hållbarhetsinformation | EPEAT-kompatibel EPEAT Silver |
| Höjdjustering | 11 mm |
| Inkluderad programvara | Lenovo ThinkColour |
| Inkluderade tillbehör | Digital penna |
| Inmatning | Typ Penna - pekskärm |
| Inmatningsanslutningar | 2xUSB-C |
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Kompatibilitetsinformation | Designat för Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 8 21HQ |
| Kontakta tillverkaren | www.lenovo.com/dk/da/contact/?orgRef=htt... |
| Kontrastförhållande | 700:1 / 3000000:1 (dynamisk) |
| Ljusstyrka | 300 cd/m² |
| Luftfuktighet vid drift | 10 - 80% |
| Lutningsvinkel | -5/+90 |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Medföljande kablar | 1 x USB-C till USB-C-kabel 1 x USB-C till USB-C-adapter - L-form |
| Mekanisk | Displaylägesjusteringar Höjd, pivot (rotation), lutning |
| Miljöparametrar | Min temperatur vid drift 0 °C |
| Miljöstandarder | ENERGY STAR-godkänd EPEAT Silver |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Mått och vikt | Mått och vikt (komponenter) Med stativ (högsta position) - bredd: 32.34 cm - djup: 1.4 cm - höjd: 22.65 cm - vikt: 698 g Med stativ (lägsta position) - bredd: 32.34 cm - djup: 1.4 cm - höjd: 21.43 cm - vikt: 698 g |
| Mått och vikt (brutto) | Emballagets bredd 26.7 cm |
| Mått och vikt (komponenter) | Med stativ (högsta position) - bredd: 32.34 cm - djup: 1.4 cm - höjd: 22.65 cm - vikt: 698 g Med stativ (lägsta position) - bredd: 32.34 cm - djup: 1.4 cm - höjd: 21.43 cm - vikt: 698 g |
| Operativsystem erfordras | Microsoft Windows 7, Windows 10, Windows 11 |
| Paneltyp | IPS |
| Pixelhöjd | 0.1611 mm |
| Pixlar per tum | 157 |
| Producent | Lenovo |
| Produktbeskrivning | Lenovo ThinkVision M14t - LED-skärm - Full HD (1080p) - 14" |
| Programvara / Systemkrav | Inkluderad programvara Lenovo ThinkColour |
| På/av-omkopplare | Ja |
| Responstid | 8 ms (normalt), 6 ms (extrem) |
| Rotationsvinkel | 180 |
| Spänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
Vanliga frågor
Vilken upplösning och uppdateringsfrekvens har Lenovo ThinkVision M14t?
Skärmen har en upplösning på 1920x1080 (Full HD) och en uppdateringsfrekvens på 60 Hz.
Vilka anslutningsmöjligheter har den bärbara skärmen?
Den har två USB-C 3.2 Gen 1-portar med DisplayPort 1.2 Alt Mode, som kan leverera upp till 65W ström.
Kan jag justera skärmens position?
Ja, skärmen har justeringsmöjligheter för höjd, pivot (rotation) och lutning.
Vilka mått har Lenovo ThinkVision M14t?
Måtten med stativ i högsta position är 32,34 cm bredd, 1,4 cm djup och 22,65 cm höjd.
Är skärmen kompatibel med Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 8?
Ja, den är specifikt designad för Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 8 (21HQ).