D-Link DXS-1210-28T 24 X 10G Base-T PORTS + 4 X 10G/25G SFP28
Typ av enhet Switch - 28 portar - smartAllmänt
44.1 cmBredd
44.1 cm x 20.95 cm x 4.4 cmDimensioner (BxDxH)
Bredd 44.1 cmDimensioner och vikt
Inkluderade tillbehör 2 st. 19" monteringsfästen, 4 gummifötterDiverse
20.95 cmDjup
790069456800EAN
90 wattEnergiförbrukning vid drift
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 24 maj 2026 11:59
Frakt vid kassa
27 707 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu27 707 kr
Lägst senaste 30 dagarna27 707 kr
Lägst senaste 3 mån27 707 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | D-Link |
| EAN / GTIN | 790069456800 |
| MPN | 2888929 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 24 maj 2026 11:59 |
| Allmänt | Typ av enhet Switch - 28 portar - smart |
| Bredd | 44.1 cm |
| Dimensioner (BxDxH) | 44.1 cm x 20.95 cm x 4.4 cm |
| Dimensioner och vikt | Bredd 44.1 cm |
| Diverse | Inkluderade tillbehör 2 st. 19" monteringsfästen, 4 gummifötter |
| Djup | 20.95 cm |
| Energiförbrukning vid drift | 90 watt |
| Expansion/Anslutning | Gränssnitt 24 x 10GBase-T RJ-45 4 x 25GBase-X SFP28 1 x konsol RJ-45 |
| Flash-minne | 64 MB |
| Gränssnitt | 24 x 10GBase-T RJ-45 4 x 25GBase-X SFP28 1 x konsol RJ-45 |
| Höjd | 4.4 cm |
| Inkluderade tillbehör | 2 st. 19" monteringsfästen, 4 gummifötter |
| Jumbo Frame-support | 12.288 byte |
| Kapacitet | VLAN ID:n: 4094 IPv4-routes (statisk): 128 IPv6-routes (statisk): 64 Statiska ARP-poster: 384 |
| Krypteringsalgoritm | TLS 1.0, TLS 1.1, TLS 1.2, PEAP, TTLS |
| Luftfuktighet vid drift | 0 - 95 % (icke-kondenserande) |
| Luftfuktighet vid lagring | 0 - 95 % (icke-kondenserande) |
| MAC Address Table Size | 32 000 poster |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 572 820 timmar |
| Max temperatur vid drift | 50 °C |
| Max temperatur vid förvaring | 70 °C |
| Medföljande kablar | 1 x konsolkabel |
| Miljöparametrar | Min temperatur vid drift -5 °C |
| Min temperatur vid drift | -5 °C |
| Min temperatur vid förvaring | -20 °C |
| Nätdel | Intern strömförsörjning |
| Nätspänning | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Nätverksprotokoll | Statisk IPv4-routing, statisk IPv6-routing |
| Portar | 24 x 10GBase-T + 4 x 25 Gigabit SFP28 |
| Prestanda | Växlingskapacitet: 680 Mbps Avsändningsprestanda: 505.92 Mpps |
| Processor | X ARM Cortex-A9 + Cortex-R5 |
| Producent | D-Link |
| Produktbeskrivning | D-Link DXS 1210-28T - switch - 28 portar - smart - rackmonterbar |
| Protokoll för administration på distans | SNMP 1, SNMP 3, SNMP 2c, CLI, Telnet, TFTP, HTTP, RMON 1, RMON 2 |
| RAM | 256 MB |
| Rackmonteringssats | Inkluderat |
| Standarder som följs | FCC klass A-certifierad, BSMI, CB, IC, UL, VCCI Class A |
| Statusindikatorer | Länk/aktivitet/hastighet, strömförsörjning, fläkt |
| Strömkonsumtionsställ med | 33 watt |
| Strömtillförsel | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Till producentens hemsida | www.dlink.com |
| Typ av enhet | Switch - 28 portar - smart |
| Undertyp | 10 Gigabit Ethernet |
| Varunummer | 2888929 |
| Verifieringsmetod | Secure Shell v.2 (SSH2), RADIUS, Extensible Authentication Protocol (EAP) |
| Vikt | 3.07 kg |
Vanliga frågor
Hur många 10GBase-T-portar har DXS-1210-28T?
Switchen har 24 stycken 10GBase-T-portar (koppar) för 10 Gigabit Ethernet-anslutning.
Vilka SFP28-portar finns och vilken hastighet stöder de?
Den har 4 SFP28-ingångar som stöder 10G eller 25G, vilket möjliggör upplänk med högre hastighet.
Hur många VLAN kan konfigureras på switchen?
Switchen stöder upp till 4094 VLAN, vilket ger god flexibilitet för nätverkssegmentering.
Har switchen stöd för Access Control List (ACL)?
Ja, den har ACL-stöd med 256 regler för att styra nätverkstrafik och öka säkerheten.