Philips Phase single spot white 1x4.5W SELV
91500493480112 NC-logistikkod(er)
50000Antal brytarcykler
1 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
JaArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil
102 mmBredd
JaBulb(er) som ingår
Bild saknas
Historik
Prishistorik
Lägsta pris nu348 kr
Lägst senaste 30 dagarna348 kr
Lägst senaste 3 mån348 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718696125168 |
| MPN | 2889704 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 27 maj 2026 10:05 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915004934801 |
| Antal brytarcykler | 50000 |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Belysningsstil | Modern |
| Bredd | 102 mm |
| Bulb(er) som ingår | Ja |
| Design | Produkttyp Utanpåliggande spotlight |
| Dimbar | Ja |
| Djup | 102 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718696125168 |
| Effekter | No |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 30 W |
| Energieffektivitetsklass (gammal) | F |
| Energieffektivitetsklass för inkluderad lampa (gammal) | F |
| Energiklass | F |
| Ergonomi | Dimbar Ja |
| Extra låg spänning | Ja |
| Färgtemperatur (max) | 2700 K |
| Färgtemperatur (min) | 2700 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 80 |
| Fäste/lock | Glödlampan/-lamporna kan inte bytas ut |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens bredd | 113 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 670 g |
| Förpackningens höjd | 118 mm |
| Förpackningens nettovikt | 610 g |
| Garanti för lysdiodmodulen | 5 År |
| Glödlampans spänning | LED |
| Höjd | 80 mm |
| Integrerad PowerLED | Ja |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Justerbart spothuvud | Ja |
| Kompatibel med de flesta dimrar | Ja |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans livslängd | 30000 h |
| Lampor | 6,5 W |
| Lampteknik | LED |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 500 LM |
| Ljusutbyte | 111 lm/W |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915004934801 |
| Lämplig för inomhusbruk | Ja |
| Lämplig placering | Sovrum, Kök, Vardagsrum, Kontor |
| Låddjup | 83 mm |
| Material, hölje | Metall |
| Montering med klickfäste | Ja |
| Nettovikt | 605 g |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Vit |
| Produktlängd | 102 mm |
| Produkttyp | Utanpåliggande spotlight |
| SAP EAN-bruttovikt per del | 670 g |
| SAP EAN/UPC per artikel | 8718696125168 |
| SAP-bredd per del | 113,000 cm |
| SAP-höjd per del | 118,000 cm |
| SAP-längd per del | 83,000 cm |
Vanliga frågor
Vad är skillnaden mellan Philips Phase single spot och vanliga spotlights?
Philips Phase single spot är en utanpåliggande spotlight med en inbyggd LED-lampa på 4,5W. Den är dimbar och har en modern design. Till skillnad från vanliga spotlights som ofta kräver separat lampa, ingår lampan här.
Vilka mått har Philips Phase single spot?
Spotlighten har en bredd på 102 mm och ett djup på 102 mm. Den är kompakt och passar för utanpåliggande montering.
Ingår lampan i Philips Phase single spot eller måste jag köpa den separat?
Lampan ingår. Specifikationerna anger att bulb(er) som ingår är Ja, och antalet lampor är 1 st. Du behöver alltså inte köpa någon separat ljuskälla.