Philips Phase single spot black 1x4.5W SELV
91500493490112 NC-logistikkod(er)
50000Antal brytarcykler
1 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
JaArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil
102 mmBredd
JaBulb(er) som ingår
Bild saknas
Historik
Prishistorik
Lägsta pris nu400 kr
Lägst senaste 30 dagarna400 kr
Lägst senaste 3 mån400 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718696125175 |
| MPN | 2889707 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 01:40 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915004934901 |
| Antal brytarcykler | 50000 |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Belysningsstil | Modern |
| Bredd | 102 mm |
| Bulb(er) som ingår | Ja |
| Design | Produkttyp Utanpåliggande spotlight |
| Dimbar | Ja |
| Djup | 102 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718696125175 |
| Effekter | No |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 30 W |
| Energieffektivitetsklass (gammal) | F |
| Energieffektivitetsklass för inkluderad lampa (gammal) | F |
| Energiklass | F |
| Ergonomi | Dimbar Ja |
| Extra låg spänning | Ja |
| Färgtemperatur (max) | 2700 K |
| Färgtemperatur (min) | 2700 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 80 |
| Fäste/lock | Glödlampan/-lamporna kan inte bytas ut |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens bredd | 113 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 680 g |
| Förpackningens höjd | 118 mm |
| Förpackningens nettovikt | 590 g |
| Garanti för lysdiodmodulen | 5 År |
| Glödlampans spänning | LED |
| Höjd | 80 mm |
| Integrerad PowerLED | Ja |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Justerbart spothuvud | Ja |
| Kompatibel med de flesta dimrar | Ja |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans livslängd | 30000 h |
| Lampor | 6,5 W |
| Lampteknik | LED |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 500 LM |
| Ljusutbyte | 111 lm/W |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915004934901 |
| Lämplig för inomhusbruk | Ja |
| Lämplig placering | Sovrum, Kök, Vardagsrum, Kontor |
| Låddjup | 83 mm |
| Material, hölje | Metall |
| Montering med klickfäste | Ja |
| Nettovikt | 590 g |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Svart |
| Produktlängd | 102 mm |
| Produkttyp | Utanpåliggande spotlight |
| SAP EAN-bruttovikt per del | 675 g |
| SAP EAN/UPC per artikel | 8718696125175 |
| SAP-bredd per del | 113,000 cm |
| SAP-höjd per del | 118,000 cm |
| SAP-längd per del | 83,000 cm |
Vanliga frågor
Kan Philips Phase single spot användas med en dimmer?
Ja, denna spot är dimbar och har en armatur med dimmer, vilket gör att du kan justera ljusstyrkan efter behov.
Hur många lampor ingår i Philips Phase single spot?
Det ingår 1 lampa i förpackningen, och produkten levereras med en bulb som är förinstallerad.
Vad är måtten på Philips Phase single spot?
Spotens bredd och djup är båda 102 mm, vilket gör den kompakt och lämplig för olika installationer.
Vilken effekt har lampan i Philips Phase single spot?
Lampan har en effekt på 4,5 W och är av typen SELV (Safety Extra Low Voltage), vilket innebär lågspänning för ökad säkerhet.