Epson Projektor EF-12 - 1920 x 1080 - 1000 ANSI lumens
Nej3D kompatibilitet
100-240 VAC-inspänning
Antal ljudutgångar vänster/höger 1Anslutningar
1 styckAntal
16,78 miljoner färgerAntal färger
1Antal ljudutgångar vänster/höger
1 styckAntal per förpackning
1.00 - 1.00:1Avståndsförskjutning
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 16:30
Frakt vid kassa
11 243 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu11 243 kr
Lägst senaste 30 dagarna11 117 kr
Lägst senaste 3 mån11 117 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Epson |
| EAN / GTIN | 8715946688787 |
| MPN | 2889748 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 16:30 |
| 3D kompatibilitet | Nej |
| AC-inspänning | 100-240 V |
| Anslutningar | Antal ljudutgångar vänster/höger 1 |
| Antal | 1 styck |
| Antal färger | 16,78 miljoner färger |
| Antal ljudutgångar vänster/höger | 1 |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Avståndsförskjutning | 1.00 - 1.00:1 |
| Batterier medföljer | Ja |
| Bredd | 175 mm |
| Design | Produktens färg Svart |
| Djup | 175 mm |
| Egenskaper | Ljudnivå Lc IEC 27 dB |
| Fast brännvidd | 13,9 mm |
| Fjärrkontroll ingår | Ja |
| Flöde, färgat ljus | 1000 ANSI-lumen |
| Flöde, vitt ljus | 1000 ANSI-lumen |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 90% |
| Full HD | Ja |
| Färglägen, video | Bio, Dynamisk, Självtorkning, Bright cinema, Livlig |
| Förbrukning (ekonomiläge) | 73 W |
| Förpackningens bredd | 248 mm |
| Förpackningens höjd | 242 mm |
| Förpackningens innehåll | Fjärrkontroll ingår Ja |
| Grafikstyrenhet | Full HD Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 85286200 |
| Höjd | 135 mm |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Installerat operativsystem | Android TV |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
| Keystone-korrigering, horisontell | -40 - 40° |
| Keystone-korrigering, vertikal | -34 - 34° |
| Kompatibla skärmstorlekar | 762 - 3810 mm (30 - 150") |
| Kontrastförhållande (medel) | 2500000:1 |
| Lastpallens bruttovikt | 0 g |
| Lastpallsvikt (UK) | 0 g |
| Leverantörsfunktioner | Antal 1 styck |
| Linssystem | Fast brännvidd 13,9 mm |
| Ljudnivå (strömsparläge) | 22 dB |
| Ljudnivå Lc IEC | 27 dB |
| Ljuskälla | Typ av ljuskälla laser |
| Ljuskällans livslängd | 12000 h |
| Logistikdata | Antal per förpackning 1 styck |
| Låddjup | 244 mm |
| Matrisstorlek | 1,57 cm (0.62") |
| Miljökrav | Temperatur vid drift 5 - 35 ° C |
| Multimedia | Inbyggda högtalare Ja |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Nätverk | Smart-TV Ja |
| Producent | Epson |
| Produktens färg | Svart |
| Produkter per lastpall | 84 styck |
| Produkter per lastpall (UK) | 84 styck |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Projektionsteknik | 3LCD |
| Projektor | Projektorns ljusstyrka 1000 ANSI-lumen |
| Projektorns ljusstyrka | 1000 ANSI-lumen |
| Projektorns ljusstyrka (strömsparläge) | 500 ANSI-lumen |
Vanliga frågor
Vilken upplösning har Epson EF-12?
Epson EF-12 har en upplösning på 1920 x 1080 (Full HD).
Hur ljusstark är Epson EF-12?
Projektorn har en ljusstyrka på 1000 ANSI lumen.
Stöder Epson EF-12 3D?
Nej, Epson EF-12 har ingen 3D-kompatibilitet.
Vilka mått har Epson EF-12?
Epson EF-12 har bredd 175 mm och djup 175 mm. Höjd anges inte i specifikationerna.
Hur många ljudutgångar har Epson EF-12?
Projektorn har 1 ljudutgång (vänster/höger).