Philips Hue Flourish Pendellampa - Vit
92900305360112 NC-logistikkod(er)
50–60AC-inspänning
1 lamporAntal lampor
1 lamporAntal lampor, 2
1 styckAntal per förpackning
12Antal tillbehör (max)
JaArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil

Butiker
Prisjämförelse (2)
elgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 00:51
Frakt vid kassa
3 799 kr
Till butikproshop.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 06:36
Frakt vid kassa
3 799 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu3 799 kr
Lägst senaste 30 dagarna3 799 kr
Lägst senaste 3 mån3 799 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8719514343528 |
| MPN | 2991152 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 00:51 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 929003053601 |
| AC-inspänning | 50–60 |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal lampor, 2 | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Antal tillbehör (max) | 12 |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Belysningsstil | Modern |
| Beräknad livstid | 25000 h |
| Bredd | 401 mm |
| Dimbar med Hue-app & switch | Ja |
| Djup | 401 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8719514343528 |
| Egenskaper | Modell Smart upphängd belysning |
| Energieffektivitetsklass (gammal) | G |
| Energieffektivitetsklass för inkluderad lampa (gammal) | G |
| Energiklass | G |
| Färgtemperatur (max) | 6500 K |
| Färgtemperatur (min) | 2000 K |
| Fäste/lock | Glödlampan/-lamporna kan inte bytas ut |
| Förpackning | Förpackningens bredd 0 mm |
| Förpackningens bredd | 0 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 5,66 kg |
| Förpackningens höjd | 0 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens nettovikt | 3,37 kg |
| Glödlampans spänning | 24 V |
| Gränssnitt | Bluetooth |
| Höjd | 262 mm |
| Integrerad PowerLED | Ja |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans livslängd | 25000 h |
| Lampor | 39,5 W |
| Lampteknik | Y |
| Lamptyp | LED |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 929003053601 |
| Lämplig placering | Sovrum, Vardagsrum |
| Låddjup | 0 mm |
| Material | Glas |
| Material, hölje | Glas |
| Maximal höjd | 180 cm |
| Minimihöjd | 3,6 m |
| Mittpunkt | Nej |
| Nettovikt | 3,37 kg |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Vit |
| Produktlängd | 401 mm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 50–60 Hz |
| Strömtillförsel | Energiklass G |
| Tekniska detaljer | Material Glas |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Totalt ljusflöde | 2550 lm @ 2700K / 2750 lm @ 4000K |
| Utbytbar ljuskälla | Nej |
| Varunummer | 2991152 |
| Vikt | 3,37 kg |
| Vikt & dimension | Bredd 401 mm |
Vanliga frågor
Vilken ljuskälla använder Philips Hue Flourish pendellampa?
Pendellampan har en E27-sockel, vilket innebär att du kan använda valfri E27-glödlampa, inklusive Philips Hue smarta lampor.
Hur mycket ljus avger Philips Hue Flourish pendellampa?
Lampan har en maximal ljusstyrka på 2250 lumen, vilket ger ett starkt och jämnt ljus.
Vad är effekten på Philips Hue Flourish pendellampa?
Pendellampan har en effekt på 31 watt.
Är Philips Hue Flourish pendellampa kompatibel med smarta glödlampor?
Ja, tack vare E27-sockeln är den kompatibel med Philips Hue smarta glödlampor och andra E27-baserade lampor.