Philips Hue Flourish Bordslampa - Vit
92900305340112 NC-logistikkod(er)
JaAC-adapter inkluderad
50–60AC-inspänning
1 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
12Antal tillbehör (max)
JaArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (2)
elgiganten.se
Ej i lagerUppdaterad 27 maj 2026 22:35
Frakt vid kassa
2 199 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu2 199 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 457 kr
Lägst senaste 3 mån1 457 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8719514343481 |
| MPN | 929003053401 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 27 maj 2026 22:35 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 929003053401 |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| AC-inspänning | 50–60 |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Antal tillbehör (max) | 12 |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Belysningsstil | Modern |
| Beräknad livstid | 25000 h |
| Bredd | 261 mm |
| Bärbar | Nej |
| Dimbar | Ja |
| Dimbar med Hue-app & switch | Ja |
| Djup | 261 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8719514343481 |
| Egenskaper | Modell Smart bordslampa |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 60 W |
| Energieffektivitetsklass för inkluderad lampa (gammal) | G |
| Energieffektivitetsklasser för kompatibel lampa (gammal) | A, A+, A++, B, C, D, E |
| Energiförbrukning per 1 000 timmar | 9,5 kWh |
| Energiklass | F |
| Färgtemperatur (max) | 6500 K |
| Färgtemperatur (min) | 2000 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 80 |
| Fäste/lock | E27 |
| Förpackning | Förpackningstyp Låda |
| Förpackningens bredd | 3210 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 2,03 kg |
| Förpackningens höjd | 2810 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens nettovikt | 1,14 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
| Garantiperiod | 2 År |
| Gränssnitt | Bluetooth |
| Höjd | 175 mm |
| Integrerad PowerLED | Nej |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Kabellängd | 1,8 m |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans livslängd | 25000 h |
| Lampor | 9,5 W |
| Lampteknik | Y |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 806 LM |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 929003053401 |
| Lämplig placering | Sovrum, Vardagsrum |
| Låddjup | 3210 mm |
| Material | Glas |
| Material, hölje | Glas |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 9,5 W |
| Mittpunkt | Nej |
| Mobila operativsystem som stöds | Android 10.0, iOS 15 |
| Nettovikt | 1,14 kg |
| Prestanda | Mobila operativsystem som stöds Android 10.0, iOS 15 |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Vit |
| Produktlängd | 261 mm |
| Skyddsklass | II |
Vanliga frågor
Vilken ljuskälla använder Philips Hue Flourish bordslampa?
Lampan har en E27-sockel och levereras med en 9,5 W LED-ljuskälla som ger 806 lumen.
Kan jag byta ljuskällan i Philips Hue Flourish bordslampa?
Ja, lampan har en E27-sockel, så du kan byta till en annan E27-ljuskälla om så önskas.
Är Philips Hue Flourish bordslampa dimbar?
Specifikationerna anger inte om lampan är dimbar, så det kan inte bekräftas. Kontrollera produktens förpackning eller manual för mer information.