Philips Hue White E14 B39 Kronljus - 1-Pack

Prisjämförelse (3)
Prishistorik
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8719514320666 |
| MPN | 2990920 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 21:12 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 929003021101 |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Antal brytarcykler | 50000 |
| Antal hue-lampor som ingår | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Antal tillbehör (max) | 12 |
| Beräknad livstid | 25000 h |
| Bredd | 72 mm |
| Diameter | 3,9 cm |
| Dimbar | Ja |
| Dimbar med Hue-app & switch | Ja |
| Djup | 55 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8719514320666 |
| Effekter | Yes |
| Effektfaktor | 0,5 |
| Egenskaper | Modell Smart glödlampa |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 40 W |
| Energiförbrukning per 1 000 timmar | 6 kWh |
| Energiklass | F |
| Fungerar med Amazon Alexa | Ja |
| Fungerar med Apple HomeKit | Ja |
| Fungerar med Google Assistant | Ja |
| Fungerar med IFTTT | Ja |
| Fungerar med Microsoft Cortana | Ja |
| Färgtemperatur (max) | 2700 K |
| Färgtemperatur (min) | 2700 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 80 |
| Fäste/lock | E14 |
| Förpackning | Förpackningstyp Låda |
| Förpackningens bredd | 72 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 80 g |
| Förpackningens höjd | 174 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens nettovikt | 40 g |
| Förpackningstyp | Låda |
| Garantiperiod | 2 År |
| Glödlampans diameter | 3,9 cm |
| Glödlampans spänning | LED |
| Gränssnitt | Bluetooth/Zigbee |
| HomeKit-kompatibilitet | Ja |
| Hue-lampa/lampor ingår | Ja |
| Höjd | 106 mm |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans form | Stearinljus |
| Lampans livslängd | 25000 h |
| Lampans storlek | Kronljuslampa |
| Lampor | 5,5 W |
| Lampteknik | LED |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 470 LM |
| Ljusutgång | Soft white light |
| Logistikdata | Ursprungsland Kina |
| Låddjup | 55 mm |
| Meddelande om uppdatering av programvara | When connected to Bluetooth App or Hue Bridge |
| Mobila operativsystem som stöds | Android 10.0, Android 11.0, Android 12.0, iOS 14, iOS 14.5, iOS 15 |
| Mycket dimbar | Nej |
| Omedelbart full ljusstyrka | Ja |
Vanliga frågor
Vilken sockel har Philips Hue W 5.5W B39 E14?
Denna glödlampa har en E14-sockel, vilket är en mindre skruvsockel som ofta används i mindre lampor och armaturer.
Vad är ljusstyrkan och färgtemperaturen på denna lampa?
Lampan har en effekt på 5,5 W och ger ett mjukt vitt ljus (USP: Mjukt vitt ljus). Specifik ljusstyrka i lumen eller exakt färgtemperatur anges inte i specifikationerna.
Vilka är måtten på Philips Hue W 5.5W B39 E14?
Lampans nettostorlek är 39 x 39 x 106 mm (bredd x djup x höjd). Bruttostorleken inklusive förpackning är 55 x 72 x 174 mm.
Vad väger Philips Hue W 5.5W B39 E14?
Nettovikten är 40 gram, och bruttovikten inklusive förpackning är 76 gram.
Är denna lampa dimbar?
Specifikationerna anger inte om lampan är dimbar. För att vara säker, kontrollera produktens förpackning eller Philips Hue dokumentation.