Philips Hue Wellness Bordslampa - Vit - Med Dimmer Switch
92900305400112 NC-logistikkod(er)
JaAC-adapter inkluderad
50–60AC-inspänning
1 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
12Antal tillbehör (max)
JaArmatur med dimmer
JaBatterier medföljer

Butiker
Prisjämförelse (2)
elgiganten.se
Ej i lagerUppdaterad 27 maj 2026 21:11
Frakt vid kassa
1 389 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 389 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 186 kr
Lägst senaste 3 mån1 186 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8719514341418 |
| MPN | 2991037 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 27 maj 2026 21:11 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 929003054001 |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| AC-inspänning | 50–60 |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Antal tillbehör (max) | 12 |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Batterier medföljer | Ja |
| Belysningsstil | Modern |
| Beräknad livstid | 15000 h |
| Bredd | 186 mm |
| Bulb(er) som ingår | Ja |
| Bärbar | Nej |
| Dimbar | Ja |
| Dimbar med Hue-app & switch | Ja |
| Dimmerstyrning med fjärrkontroll | Ja |
| Djup | 186 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8719514341418 |
| Egenskaper | Modell Smart bordslampa |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 60 W |
| Energieffektivitetsklass för inkluderad lampa (gammal) | F |
| Energieffektivitetsklasser för kompatibel lampa (gammal) | A, A+, A++, B, C, D, E |
| Energiförbrukning per 1 000 timmar | 9,5 kWh |
| Energiklass | F |
| Fungerar med IFTTT | Ja |
| Färgtemperatur (max) | 6500 K |
| Färgtemperatur (min) | 2200 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 80 |
| Fäste/lock | E27 |
| Förpackning | Förpackningstyp Låda |
| Förpackningens bredd | 2090 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 2,03 kg |
| Förpackningens höjd | 2810 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens nettovikt | 1,46 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
| Garantiperiod | 2 År |
| Gränssnitt | Bluetooth/Zigbee |
| Går att uppgraderas med Philips HUE-brygga | Ja |
| Hue-dimmerkontakt medföljer | Ja |
| Höjd | 193 mm |
| Indirekt ljus | Ja |
| Integrerad PowerLED | Ja |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Kabellängd | 2 m |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans livslängd | 15000 h |
| Lampor | 6 W |
| Lampteknik | Y |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 806 LM |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 929003054001 |
| Lämplig belysningstyp | Atmosfär |
| Lämplig placering | Sovrum, Vardagsrum |
| Låddjup | 2920 mm |
| Material | Glas |
| Material, hölje | Glas |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 15 W |
| Mittpunkt | Ja |
Vanliga frågor
Vilken typ av ljuskälla använder Philips Hue Wellness skrivbordslampa?
Lampan använder en E27-sockel och har en effekt på 7,5 Watt.
Kan jag använda Philips Hue smarta glödlampor i denna lampa?
Ja, lampan har E27-sockel vilket är kompatibelt med Philips Hue smarta glödlampor, förutsatt att de har E27-fatning.
Vad är effekten på Philips Hue Wellness skrivbordslampa?
Lampan har en effekt på 7,5 Watt.
Är Philips Hue Wellness skrivbordslampa dimbar?
Specifikationerna anger inte om lampan är dimbar. Dimbara egenskaper beror på vilken glödlampa som används.