Philips Hue Still Takplafond - Vit
92900305530112 NC-logistikkod(er)
50–60 ГцAC-inspänning
1 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
12Antal tillbehör (max)
JaArmatur med dimmer
JaBatterier medföljer
CR2032Batterityp

Butiker
Prisjämförelse (2)
elgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 23:44
Frakt vid kassa
2 199 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu2 199 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 829 kr
Lägst senaste 3 mån1 829 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8719514341371 |
| MPN | 2991084 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 23:44 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 929003055301 |
| AC-inspänning | 50–60 Гц |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Antal tillbehör (max) | 12 |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Batterier medföljer | Ja |
| Batterityp | CR2032 |
| Belysningsstil | Modern |
| Beräknad livstid | 25000 h |
| Bredd | 391 mm |
| Dimbar med Hue-app & switch | Ja |
| Dimmerstyrning med fjärrkontroll | Ja |
| Djup | 391 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8719514341371 |
| Egenskaper | Modell Smart takbelysning |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 204 W |
| Energieffektivitetsklass (gammal) | F |
| Energieffektivitetsklass för inkluderad lampa (gammal) | F |
| Energiklass | F |
| Färgtemperatur (max) | 6500 K |
| Färgtemperatur (min) | 2200 K |
| Fäste/lock | Glödlampan/-lamporna kan inte bytas ut |
| Förpackning | Förpackningens bredd 4380 mm |
| Förpackningens bredd | 4380 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 3,23 kg |
| Förpackningens höjd | 1000 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens nettovikt | 2,4 kg |
| Glödlampans spänning | 24 В |
| Gränssnitt | Bluetooth |
| Går att uppgraderas med Philips HUE-brygga | Ja |
| Hue-dimmerkontakt medföljer | Ja |
| Höjd | 71 mm |
| Indirekt ljus | Ja |
| Integrerad PowerLED | Ja |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans livslängd | 25000 h |
| Lampor | 21 W |
| Lampteknik | Y |
| Lamptyp | LED |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 929003055301 |
| Lämplig belysningstyp | Atmosfär |
| Lämplig placering | Kök |
| Låddjup | 4550 mm |
| Material | Metall |
| Material, hölje | Metall |
| Mittpunkt | Ja |
| Nettovikt | 2,4 kg |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Vit |
| Produktlängd | 391 mm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 50–60 Гц |
| Strömtillförsel | Energiklass F |
| Tekniska detaljer | Material Metall |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
Vanliga frågor
Vad är ljusflödet för Philips Hue Still vit taklampa?
Ljusflödet är 204 lumen (lm).
Är Philips Hue Still vit taklampa dimbar?
Specifikationerna anger inte om lampan är dimbar.
Vilken typ av ljuskälla använder Philips Hue Still vit taklampa?
Specifikationerna anger inte ljuskällans typ, men eftersom det är en Philips Hue-produkt är den troligen LED-baserad.