Philips Hue Pillar Singel Spotlight - Vit - Med Dimmer Switch
1 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
10,3 cmDiameter
JaDimbar
8719514338487EAN
Modell Smart spotlightEgenskaper
EEnergiklass
JaFungerar med Amazon Alexa
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
OkändUppdaterad 27 maj 2026 20:31
Frakt vid kassa
818 kr
Till butikelgiganten.se
Ej i lagerUppdaterad 27 maj 2026 22:25
Frakt vid kassa
1 039 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu818 kr
Lägst senaste 30 dagarna818 kr
Lägst senaste 3 mån818 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8719514338487 |
| MPN | 2991021 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 27 maj 2026 22:25 |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Diameter | 10,3 cm |
| Dimbar | Ja |
| Egenskaper | Modell Smart spotlight |
| Energiklass | E |
| Fungerar med Amazon Alexa | Ja |
| Fungerar med Google Assistant | Ja |
| Färgtemperatur (max) | 6500 K |
| Färgtemperatur (min) | 2200 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 80 |
| Fäste/lock | GU10 |
| Förpackning | Förpackningstyp Låda |
| Förpackningens bredd | 146 mm |
| Förpackningens höjd | 140 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningstyp | Låda |
| Garantiperiod | 2 År |
| Gränssnitt | Bluetooth |
| Höjd | 120 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Justerbart spothuvud | Ja |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans livslängd | 25000 h |
| Lampor | 4,2 W |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 400 LM |
| Lämplig belysningstyp | Atmosfär |
| Lämplig för inomhusbruk | Ja |
| Lämplig placering | Sovrum, Vardagsrum |
| Låddjup | 176 mm |
| Material, hölje | Metall |
| Prestanda | Fungerar med Amazon Alexa Ja |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Vit |
| Skyddsklass | II |
| Spridningsvinkel | 40° |
| Spänning | 230 V |
| Strömtillförsel | Energiklass E |
| Stöd för Philips Hue-appen | Ja |
| Tekniska detaljer | Garantiperiod 2 År |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Varunummer | 2991021 |
| Vikt | 960 g |
| Vikt & dimension | Höjd 120 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,2 kg |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| ljus färg | Vit |
| placering | Tak |
| Övrigt | Justerbart spothuvud Ja |
Vanliga frågor
Vilken ljuskälla använder Philips Hue Pillar spotlight?
Spotlighten använder en GU10-bas, vilket innebär att du kan byta ljuskälla till en kompatibel GU10 LED-lampa.
Vad är effekten på Philips Hue Pillar spotlight?
Spotlighten har en effekt på 5 Watt, vilket är låg energiförbrukning för en spotlight.
Är Philips Hue Pillar spotlight kompatibel med Philips Hue-systemet?
Ja, eftersom den är från Philips Hue-serien är den designad för att fungera med Philips Hue-brygga och app för styrning.
Kan jag dimma Philips Hue Pillar spotlight?
Specifikationerna anger inte dimningsfunktion, så det går inte att bekräfta om den är dimbar utan ytterligare information.