Philips Hue Xamento Medium Takplafond - Vit
91500599780112 NC-logistikkod(er)
50–60AC-inspänning
1 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
12Antal tillbehör (max)
JaArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil
25000 hBeräknad livstid

Butiker
Prisjämförelse (2)
elgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 04:57
Frakt vid kassa
1 999 kr
Till butikproshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 08:35
Frakt vid kassa
2 002 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 999 kr
Lägst senaste 30 dagarna2 002 kr
Lägst senaste 3 mån2 002 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718696176559 |
| MPN | 2991113 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 08:35 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005997801 |
| AC-inspänning | 50–60 |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Antal tillbehör (max) | 12 |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Belysningsstil | Modern |
| Beräknad livstid | 25000 h |
| Bredd | 381 mm |
| CCATS (Commodity Classification Automated Tracking System) | 8539520000 |
| Dimbar med Hue-app & switch | Ja |
| Djup | 381 mm |
| Egenskaper | Modell Smart takbelysning |
| Energiklass | G |
| Färgtemperatur (max) | 6500 K |
| Färgtemperatur (min) | 2000 K |
| Fäste/lock | Glödlampan/-lamporna kan inte bytas ut |
| Förpackning | Förpackningens bredd 432 mm |
| Förpackningens bredd | 432 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 3,94 kg |
| Förpackningens höjd | 104 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens nettovikt | 3,14 kg |
| Glödlampans spänning | LED |
| Gränssnitt | Bluetooth |
| Höjd | 84 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP44 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans livslängd | 25000 h |
| Lampor | 33,5 W |
| Lampteknik | Y |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 2350 LM |
| Logistikdata | Ursprungsland Polen |
| Lämplig placering | Badrum |
| Låddjup | 458 mm |
| Material | Metall |
| Material, hölje | Metall |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Vit |
| Produktlängd | 381 mm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 50–60 Hz |
| Strömtillförsel | Energiklass G |
| Tekniska detaljer | Material Metall |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Ursprungsland | Polen |
| Varunummer | 2991113 |
| Vikt | 3,14 kg |
| Vikt & dimension | Bredd 381 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 4,17 kg |
| Växelström Frekvens | 50-60 hz |
| ljus färg | Vit |
Vanliga frågor
Vad är ljusflödet för Philips Hue Xamento M vit taklampa?
Ljusflödet är 3000 lumen, vilket ger ett starkt och jämnt ljus.
Är Philips Hue Xamento M vit taklampa dimbar?
Specifikationerna anger inte explicit om lampan är dimbar, men som en Philips Hue-produkt är den troligen dimbar via Hue-systemet. Kontrollera produktens detaljer för bekräftelse.
Vilken färgtemperatur har Philips Hue Xamento M vit taklampa?
Specifikationerna anger inte färgtemperatur. Philips Hue-lampor har ofta justerbar färgtemperatur, men detta måste verifieras i produktens fullständiga specifikationer.