Philips Hue Enrave Extra Stor Taklampa - Vit
91500599700112 NC-logistikkod(er)
50–60AC-inspänning
1 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
12Antal tillbehör (max)
JaArmatur med dimmer
JaBatterier medföljer
CR2032Batterityp

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
I lagerUppdaterad 27 maj 2026 19:34
Frakt vid kassa
2 944 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 10:55
Frakt vid kassa
2 999 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu2 944 kr
Lägst senaste 30 dagarna2 944 kr
Lägst senaste 3 mån2 944 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718696176474 |
| MPN | 2991144 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 10:55 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005997001 |
| AC-inspänning | 50–60 |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Antal tillbehör (max) | 12 |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Batterier medföljer | Ja |
| Batterityp | CR2032 |
| Belysningsstil | Modern |
| Beräknad livstid | 25000 h |
| Bredd | 551 mm |
| Dimbar med Hue-app & switch | Ja |
| Djup | 551 mm |
| Egenskaper | Modell Smart takbelysning |
| Energiklass | F |
| Färgtemperatur (max) | 6500 K |
| Färgtemperatur (min) | 2200 K |
| Fäste/lock | Glödlampan/-lamporna kan inte bytas ut |
| Förpackning | Förpackningens bredd 600 mm |
| Förpackningens bredd | 600 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 5,72 kg |
| Förpackningens höjd | 100 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens nettovikt | 4,55 kg |
| Glödlampans spänning | LED |
| Gränssnitt | Bluetooth |
| Höjd | 86 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans livslängd | 25000 h |
| Lampor | 48 W |
| Lampteknik | Y |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 6100 LM |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005997001 |
| Lämplig placering | Sovrum, Vardagsrum |
| Låddjup | 625 mm |
| Material | Metall |
| Material, hölje | Metall |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Vit |
| Produktlängd | 551 mm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 50–60 Hz |
| Strömtillförsel | Energiklass F |
| Tekniska detaljer | Material Metall |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Varunummer | 2991144 |
| Vikt | 4,55 kg |
| Vikt & dimension | Bredd 551 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 5,72 kg |
| Växelström Frekvens | 50-60 hz |
| ljus färg | Vit |
Vanliga frågor
Vad är ljusflödet för Philips Hue Enrave XL vit taklampa?
Ljusflödet är 6100 lumen, vilket ger ett starkt och jämnt ljus.
Hur hög effekt har Philips Hue Enrave XL vit taklampa?
Effekten är 48 Watt, vilket är relativt högt för en taklampa.
Är Philips Hue Enrave XL vit taklampa dimbar?
Specifikationerna anger inte om lampan är dimbar, så det går inte att bekräfta.
Vilken ljuskälla använder Philips Hue Enrave XL vit taklampa?
Specifikationerna anger inte typ av ljuskälla, men eftersom det är en Philips Hue-produkt är det troligtvis en inbyggd LED.
Vad är färgtemperaturen på Philips Hue Enrave XL vit taklampa?
Specifikationerna anger inte färgtemperatur, så det går inte att svara på.