Philips Hue Infuse Stor Takplafond - Vit
91500599740112 NC-logistikkod(er)
50–60AC-inspänning
1 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
12Antal tillbehör (max)
JaArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil
25000 hBeräknad livstid

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 13:42
Frakt vid kassa
2 691 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 15:09
Frakt vid kassa
2 699 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu2 691 kr
Lägst senaste 30 dagarna2 691 kr
Lägst senaste 3 mån2 691 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718696176511 |
| MPN | 2991140 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 15:09 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005997401 |
| AC-inspänning | 50–60 |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Antal tillbehör (max) | 12 |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Belysningsstil | Modern |
| Beräknad livstid | 25000 h |
| Bredd | 425 mm |
| Dimbar | Ja |
| Dimbar med Hue-app & switch | Ja |
| Djup | 425 mm |
| Egenskaper | Modell Smart takbelysning |
| Energieffektivitetsklass (gammal) | G |
| Energieffektivitetsklass för inkluderad lampa (gammal) | G |
| Energiförbrukning per 1 000 timmar | 54 kWh |
| Energiklass | G |
| Fungerar med IFTTT | Ja |
| Färgtemperatur (max) | 6500 K |
| Färgtemperatur (min) | 2000 K |
| Fäste/lock | Glödlampan/-lamporna kan inte bytas ut |
| Förpackning | Förpackningstyp Låda |
| Förpackningens bredd | 476 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 4,68 kg |
| Förpackningens höjd | 100 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens nettovikt | 3,77 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
| Garantiperiod | 2 År |
| Glödlampans spänning | LED |
| Gränssnitt | Bluetooth/Zigbee |
| Höjd | 86 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans livslängd | 25000 h |
| Lampor | 52,5 W |
| Lampteknik | Y |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 3450 LM |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005997401 |
| Lämplig placering | Sovrum, Vardagsrum |
| Låddjup | 502 mm |
| Material | Metall |
| Material, hölje | Metall |
| Mobila operativsystem som stöds | Android, iOS |
| Prestanda | Mobila operativsystem som stöds Android, iOS |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Vit |
| Produktlängd | 425 mm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 50–60 Hz |
| Strömtillförsel | Energiklass G |
| Tekniska detaljer | Material Metall |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Varunummer | 2991140 |
| Vikt | 3,77 kg |
| Vikt & dimension | Bredd 425 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 4,68 kg |
Vanliga frågor
Vad är ljusflödet för Philips Hue Infuse L vit taklampa?
Ljusflödet är 3700 lumen, vilket ger ett starkt och jämnt ljus.
Är Philips Hue Infuse L taklampa dimbar?
Specifikationerna anger inte om lampan är dimbar, så vi kan inte bekräfta detta.
Vilken ljuskälla använder Philips Hue Infuse L?
Specifikationerna anger inte ljuskällans typ, men eftersom det är en Philips Hue-produkt är den sannolikt LED-baserad.