Philips Hue Enrave Stor Taklampa - Vit
91500599680112 NC-logistikkod(er)
50–60AC-inspänning
1 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
12Antal tillbehör (max)
JaArmatur med dimmer
JaBatterier medföljer
CR2032Batterityp

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
I lagerUppdaterad 27 maj 2026 22:30
Frakt vid kassa
2 357 kr
Till butikelgiganten.se
Ej i lagerUppdaterad 28 maj 2026 23:27
Frakt vid kassa
2 399 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu2 357 kr
Lägst senaste 30 dagarna2 348 kr
Lägst senaste 3 mån2 348 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718696176450 |
| MPN | 2991126 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 23:27 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005996801 |
| AC-inspänning | 50–60 |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Antal tillbehör (max) | 12 |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Batterier medföljer | Ja |
| Batterityp | CR2032 |
| Belysningsstil | Modern |
| Beräknad livstid | 25000 h |
| Bredd | 425 mm |
| Dimbar med Hue-app & switch | Ja |
| Djup | 425 mm |
| Egenskaper | Modell Smart takbelysning |
| Energiklass | F |
| Färgtemperatur (max) | 6500 K |
| Färgtemperatur (min) | 2200 K |
| Fäste/lock | Glödlampan/-lamporna kan inte bytas ut |
| Förpackning | Förpackningens bredd 476 mm |
| Förpackningens bredd | 476 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 4,11 kg |
| Förpackningens höjd | 100 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens nettovikt | 3,19 kg |
| Glödlampans spänning | LED |
| Gränssnitt | Bluetooth |
| Höjd | 86 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans livslängd | 25000 h |
| Lampor | 33,5 W |
| Lampteknik | Y |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 4300 LM |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005996801 |
| Lämplig placering | Sovrum, Vardagsrum |
| Låddjup | 502 mm |
| Material | Metall, Plast |
| Material, hölje | Metall |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Vit |
| Produktlängd | 425 mm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 50–60 Hz |
| Strömtillförsel | Energiklass F |
| Tekniska detaljer | Material Metall, Plast |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Varunummer | 2991126 |
| Vikt | 3,19 kg |
| Vikt & dimension | Bredd 425 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 4,11 kg |
| Växelström Frekvens | 50-60 hz |
| ljus färg | Vit |
Vanliga frågor
Vad är ljusflödet för Philips Hue Enrave L vit taklampa?
Ljusflödet är 4300 lumen, vilket ger ett starkt och jämnt ljus.
Hur mycket effekt drar Philips Hue Enrave L vit taklampa?
Effekten är 33,5 watt, vilket är relativt lågt för den ljusstyrka den ger.
Är Philips Hue Enrave L vit taklampa dimbar?
Specifikationerna anger inte dimbarhet, så det går inte att bekräfta om den är dimbar.
Vilken typ av ljuskälla använder Philips Hue Enrave L vit taklampa?
Specifikationerna anger inte ljuskällans typ, men eftersom det är en Philips Hue-produkt är det troligen en inbyggd LED-ljuskälla.
Vad är färgtemperaturen på Philips Hue Enrave L vit taklampa?
Specifikationerna anger inte färgtemperaturen, så det går inte att svara på.