Philips Hue Enrave Extra Stor Taklampa - Svart
91500599710112 NC-logistikkod(er)
50–60AC-inspänning
1 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
12Antal tillbehör (max)
JaArmatur med dimmer
JaBatterier medföljer
CR2032Batterityp
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
OkändUppdaterad 27 maj 2026 21:53
Frakt vid kassa
2 944 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 22:42
Frakt vid kassa
3 699 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu2 944 kr
Lägst senaste 30 dagarna2 828 kr
Lägst senaste 3 mån2 828 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718696176481 |
| MPN | 2991145 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 22:42 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005997101 |
| AC-inspänning | 50–60 |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Antal tillbehör (max) | 12 |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Batterier medföljer | Ja |
| Batterityp | CR2032 |
| Belysningsstil | Modern |
| Beräknad livstid | 25000 h |
| Bredd | 551 mm |
| Dimbar med Hue-app & switch | Ja |
| Djup | 551 mm |
| Egenskaper | Modell Smart takbelysning |
| Energiklass | F |
| Färgtemperatur (max) | 6500 K |
| Färgtemperatur (min) | 2200 K |
| Fäste/lock | Glödlampan/-lamporna kan inte bytas ut |
| Förpackning | Förpackningens bredd 600 mm |
| Förpackningens bredd | 600 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 5,72 kg |
| Förpackningens höjd | 100 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens nettovikt | 4,55 kg |
| Glödlampans spänning | LED |
| Gränssnitt | Bluetooth |
| Höjd | 86 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans livslängd | 25000 h |
| Lampor | 48 W |
| Lampteknik | Y |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 6100 LM |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005997101 |
| Lämplig placering | Sovrum, Vardagsrum |
| Låddjup | 625 mm |
| Material | Metall, Plast |
| Material, hölje | Metall |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Svart |
| Produktlängd | 551 mm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 50–60 Hz |
| Strömtillförsel | Energiklass F |
| Tekniska detaljer | Material Metall, Plast |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Varunummer | 2991145 |
| Vikt | 4,55 kg |
| Vikt & dimension | Bredd 551 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 5,72 kg |
| Växelström Frekvens | 50-60 hz |
| ljus färg | Vit |
Vanliga frågor
Vad är ljusflödet för Philips Hue Enrave XL svart taklampa?
Ljusflödet är 6100 lumen.
Är Philips Hue Enrave XL svart taklampa en taklampa eller vägglampa?
Den är en taklampa, enligt specifikationerna.