Philips Hue Enrave Pendellampa - Svart
91500599810112 NC-logistikkod(er)
50–60AC-inspänning
1 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
12Antal tillbehör (max)
JaArmatur med dimmer
JaBatterier medföljer
CR2032Batterityp

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
I lagerUppdaterad 27 maj 2026 23:47
Frakt vid kassa
2 694 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 03:21
Frakt vid kassa
2 699 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu2 694 kr
Lägst senaste 30 dagarna2 694 kr
Lägst senaste 3 mån2 694 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718696176580 |
| MPN | 2991139 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 03:21 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005998101 |
| AC-inspänning | 50–60 |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Antal tillbehör (max) | 12 |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Batterier medföljer | Ja |
| Batterityp | CR2032 |
| Belysningsstil | Modern |
| Beräknad livstid | 25000 h |
| Bredd | 425 mm |
| Dimbar | Ja |
| Dimbar med Hue-app & switch | Ja |
| Djup | 425 mm |
| Egenskaper | Modell Smart upphängd belysning |
| Energieffektivitetsklass (gammal) | F |
| Energieffektivitetsklass för inkluderad lampa (gammal) | F |
| Energiförbrukning per 1 000 timmar | 34 kWh |
| Energiklass | F |
| Fungerar med IFTTT | Ja |
| Färgtemperatur (max) | 6500 K |
| Färgtemperatur (min) | 2200 K |
| Fäste/lock | Glödlampan/-lamporna kan inte bytas ut |
| Förpackning | Förpackningstyp Låda |
| Förpackningens bredd | 470 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 5,04 kg |
| Förpackningens höjd | 209 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens nettovikt | 4,14 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
| Garantiperiod | 2 År |
| Glödlampans spänning | LED |
| Gränssnitt | Bluetooth |
| Hue-dimmerkontakt medföljer | Ja |
| Höjd | 72 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans livslängd | 25000 h |
| Lampor | 33,5 W |
| Lampteknik | Y |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 4300 LM |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005998101 |
| Lämplig placering | Sovrum, Vardagsrum |
| Låddjup | 470 mm |
| Material | Metall, Plast |
| Material, hölje | Metall |
| Maximal höjd | 16 cm |
| Minimihöjd | 2 m |
| Mobila operativsystem som stöds | Android, iOS |
| Prestanda | Mobila operativsystem som stöds Android, iOS |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Svart |
| Produktlängd | 425 mm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 50–60 Hz |
| Strömtillförsel | Energiklass F |
| Tekniska detaljer | Material Metall, Plast |
Vanliga frågor
Vad är den maximala ljusstyrkan på Philips Hue Enrave pendellampa?
Philips Hue Enrave pendellampa har en maximal ljusstyrka på 4300 lumen.
Vilken effekt har Philips Hue Enrave pendellampa?
Philips Hue Enrave pendellampa har en effekt på 33,5 W.
Är Philips Hue Enrave pendellampa dimbar?
Specifikationerna anger inte om lampan är dimbar, så vi kan inte bekräfta detta. Kontrollera produktens förpackning eller manual för mer information.
Vilken typ av ljuskälla använder Philips Hue Enrave pendellampa?
Specifikationerna anger inte ljuskällans typ, men eftersom det är en Philips Hue-produkt är den troligen LED-baserad och kräver Hue-systemet för styrning.