Philips Hue Enrave Pendellampa - Vit
91500599800112 NC-logistikkod(er)
50–60AC-inspänning
1 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
12Antal tillbehör (max)
JaArmatur med dimmer
JaBatterier medföljer
CR2032Batterityp

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 00:54
Frakt vid kassa
2 694 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 07:05
Frakt vid kassa
2 699 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu2 694 kr
Lägst senaste 30 dagarna2 599 kr
Lägst senaste 3 mån2 599 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718696176573 |
| MPN | 2991138 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 07:05 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005998001 |
| AC-inspänning | 50–60 |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Antal tillbehör (max) | 12 |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Batterier medföljer | Ja |
| Batterityp | CR2032 |
| Belysningsstil | Modern |
| Beräknad livstid | 25000 h |
| Bredd | 425 mm |
| Dimbar med Hue-app & switch | Ja |
| Djup | 425 mm |
| Egenskaper | Modell Smart upphängd belysning |
| Energieffektivitetsklass (gammal) | F |
| Energieffektivitetsklass för inkluderad lampa (gammal) | F |
| Energiklass | F |
| Färgtemperatur (max) | 6500 K |
| Färgtemperatur (min) | 2200 K |
| Fäste/lock | Glödlampan/-lamporna kan inte bytas ut |
| Förpackning | Förpackningens bredd 470 mm |
| Förpackningens bredd | 470 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 5,04 kg |
| Förpackningens höjd | 209 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens nettovikt | 4,14 kg |
| Glödlampans spänning | LED |
| Gränssnitt | Bluetooth |
| Hue-dimmerkontakt medföljer | Ja |
| Höjd | 72 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans livslängd | 25000 h |
| Lampor | 33,5 W |
| Lampteknik | Y |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 4300 LM |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005998001 |
| Lämplig placering | Sovrum, Vardagsrum |
| Låddjup | 470 mm |
| Material | Metall, Plast |
| Material, hölje | Metall |
| Maximal höjd | 16 cm |
| Minimihöjd | 2 m |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Vit |
| Produktlängd | 425 mm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 50–60 Hz |
| Strömtillförsel | Energiklass F |
| Tekniska detaljer | Material Metall, Plast |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Varunummer | 2991138 |
| Vikt | 4,14 kg |
| Vikt & dimension | Bredd 425 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 5,04 kg |
| Växelström Frekvens | 50-60 hz |
| ljus färg | Vit |
Vanliga frågor
Vad är ljusflödet för Philips Hue Enrave pendellampa?
Philips Hue Enrave pendellampa har ett ljusflöde på 4300 lumen, vilket ger ett starkt och jämnt ljus.
Vilken effekt har Philips Hue Enrave pendellampa?
Philips Hue Enrave pendellampa har en effekt på 33,5 W.
Är Philips Hue Enrave pendellampa dimbar?
Specifikationerna anger inte om lampan är dimbar. För att vara säker, kontrollera produktens detaljer eller kontakta tillverkaren.
Vilken ljuskälla använder Philips Hue Enrave pendellampa?
Specifikationerna anger inte ljuskällans typ (t.ex. LED, glödlampa). Philips Hue-produkter använder vanligtvis LED, men bekräfta via produktinformationen.