TP-Link RE190 AC750 Wi-Fi Range Extender
100 - 240 VAC-inspänning
1 styckAntal per förpackning
Antenner mängd 3Antenn
3Antenner mängd
InternAntenntyp
110 mmBredd
Certifikat för överensstämmelse CE, RoHSCertifikat
CE, RoHSCertifikat för överensstämmelse

Butiker
Prisjämförelse (3)
maxgaming.se
I lagerUppdaterad 27 maj 2026 21:23
Frakt vid kassa
269 kr
Till butikproshop.se
I lagerUppdaterad 27 maj 2026 23:03
Frakt vid kassa
278 kr
Till butikbuyn.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 02:55
Frakt vid kassa
345 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu269 kr
Lägst senaste 30 dagarna278 kr
Lägst senaste 3 mån278 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | TP-Link |
| EAN / GTIN | 6935364089665 |
| MPN | 3053210 |
| I lager hos | 3 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 02:55 |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Antenn | Antenner mängd 3 |
| Antenner mängd | 3 |
| Antenntyp | Intern |
| Bredd | 110 mm |
| Certifikat | Certifikat för överensstämmelse CE, RoHS |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, RoHS |
| Design | Produktens färg Vit |
| Djup | 65,8 mm |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 433 Mbit/s |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 90% |
| Förpackning | Förpackningstyp Låda |
| Förpackningens bredd | 156,5 mm |
| Förpackningens höjd | 89 mm |
| Förpackningens innehåll | Snabbstartsguide Ja |
| Förpackningstyp | Låda |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Höjd | 38,8 mm |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3ac |
| Kontakta tillverkaren | www.tp-link.com/en/support/ce |
| Kryptering/säkerhet | WEP, WMM, WPA, WPA2-PSK |
| LED-indikatorer | Ja |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Logistikdata | Harmonized System (HS)-kod 85176990 |
| Låddjup | 101,5 mm |
| Mac-kompatibel | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
| Maximal överföringshastighet för trådlöst LAN | 433 Mbit/s |
| Miljökrav | Temperatur vid drift 0 - 40 ° C |
| Nätverk | Kommunikationsstandarder IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3ac |
| Prestanda | Modell Nätverksrepeater |
| Producent | TP-Link |
| Produktens färg | Vit |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Strömförbrukning (max) | 7 W |
| Strömtillförsel | AC-inspänning 100 - 240 V |
| Sändningseffekt (CE) | 20dBm(2.4GHz), 23dBm(5.15GHz~5.35GHz); 30dBm(5.47GHz~5.725GHz) |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Till producentens hemsida | www.tp-link.com |
| Varunummer | 3053210 |
| Vikt & dimension | Bredd 110 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 190 g |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| WPS tryckknapp | Ja |
| Webbläsare stöds | Internet Explorer 11, Firefox 12.0, Chrome 20.0, Safari 4.0 |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-band | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Återställningsknapp | Ja |
Vanliga frågor
Vilket frekvensband använder TP-Link RE190?
TP-Link RE190 använder endast 2,4 GHz-bandet, vilket ger bra räckvidd men lägre hastighet jämfört med 5 GHz.
Vad är vikten på TP-Link RE190 inklusive emballage?
Vikten inklusive emballage är 100,0 gram, vilket gör den lätt och enkel att placera i ett vägguttag.
Vilken garanti har TP-Link RE190?
Producentens garanti är 1 år.
Vad är GTIN för TP-Link RE190?
GTIN (Global Trade Item Number) är 6935364089665.
Är TP-Link RE190 en trådlös åtkomstpunkt?
Ja, produkttypen är trådlös åtkomstpunkt (WAP) och den ansluts trådlöst till ditt befintliga Wi-Fi för att utöka täckningen.