D-Link SmartPro DGS-1510-28P - switch - 28 port
Ja10G stöd
100 - 240 VAC-inspänning
16000 posterAdresstabellstorlek
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 24Anslutningar
2Antal SFP+-modulplatser
2Antal SFP-modulplatser
2 fläkt/-arAntal fläktar
24Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 17:43
Frakt vid kassa
7 856 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu7 856 kr
Lägst senaste 30 dagarna7 856 kr
Lägst senaste 3 mån7 856 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | D-Link |
| EAN / GTIN | 790069399473 |
| MPN | 2455304 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 17:43 |
| 10G stöd | Ja |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Adresstabellstorlek | 16000 poster |
| Anslutningar | Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 24 |
| Antal SFP+-modulplatser | 2 |
| Antal SFP-modulplatser | 2 |
| Antal fläktar | 2 fläkt/-ar |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 24 |
| Antal produkter per innerförpackning | 3 styck |
| Antal statiska rutter | 512 |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Autonegotiation | Ja |
| Bevakning | DHCP-funktioner DHCP server, DHCP client |
| Bredd | 440 mm |
| Broadcast Storm-kontroll | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
| Certifiering | CE, FCC, C-Tick, VCCI, BSMI, CCC |
| Certifikat | Certifiering CE, FCC, C-Tick, VCCI, BSMI, CCC |
| DHCP-funktioner | DHCP server, DHCP client |
| Data transmission | Adresstabellstorlek 16000 poster |
| Design | Rackmontering Ja |
| Djup | 250 mm |
| Flödeskontroll | Ja |
| Fraktkartongens bredd | 29,6 cm |
| Fraktkartongens höjd | 38,3 cm |
| Fraktkartongens längd | 52,9 cm |
| Fraktkartongens nettovikt | 9,27 kg |
| Fuktighet (förvaring) | 0 - 95% |
| Full duplex | Ja |
| Fysisk stackning (enheter) | 6 |
| Förpackning | Förpackningens bredd 348 mm |
| Förpackningens bredd | 348 mm |
| Förpackningens höjd | 91 mm |
| Förpackningens innehåll | Bruksanvisning Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Hastighet vid vidarebefordran | 68,45 Mpps |
| Head-of-line (HOL) blockering | Ja |
| Höjd | 44 mm |
| IGMP-snooping | Ja |
| Innerförpackningens bruttovikt | 12,9 kg |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 95% |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Kabeltyper som stöds | Cat5, Cat5e |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Kvantitet per lastpall (lufttransport) | 120 styck |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Länk, PoE, Energiljus |
| Lagra-och-vidarebefordra | Ja |
| Lastpallens bruttovikt (lufttransport) | 533,9 kg |
| Lastpallens bruttovikt (sjötransport) | 533,9 kg |
| Lastpallens totalbredd | 120 cm |
| Lastpallens totallängd | 110 cm |
| Lastpallshöjd (lufttransport) | 2,05 m |
| Lastpallshöjd (sjötransport) | 2,05 m |
| Ljudnivå Lc IEC | 46,4 dB |
| Logistikdata | Harmonized System (HS)-kod 85176990 |
| Länkaggregering | Ja |
| Låddjup | 511 mm |
| MAC-adressfiltrering | Ja |
| Management features | Switch typ hanterad |
Vanliga frågor
Vad är vikten på D-Link DGS-1510-28P inklusive emballage?
Enligt specifikationerna väger switchen 100,0 g inklusive emballage.
Vilken GTIN-kod har D-Link DGS-1510-28P?
GTIN-koden är 790069399473.
Vilken produkttyp är D-Link DGS-1510-28P?
Det är en nätverksswitch, specifikt en 28-port Gigabit Stackable PoE Smart Managed Switch.