Fairphone - Batteri - Li-Ion

Prisjämförelse (2)
Prishistorik
Specifikationer
| Varumärke | Fairphone |
| EAN / GTIN | 8718819377122 |
| MPN | F4BATT-1ZW-WW1 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 05:43 |
| Batteri | Litiumjon - 3905 mAh - 15.03 Wh |
| Designat för | Fairphone 4 |
| Dimensioner (BxDxH) | 4.68 cm x 9.19 cm x 6.2 mm |
| Produktbeskrivning | Fairphone batteri - Li-Ion |
| Tillverkarens garanti | 2 års garanti |
| Typ av produkt | Batteri |
| Utformad för | Mobiltelefon |
| Vikt | 63.7 g |
Vanliga frågor
Är Fairphone-batteriet kompatibelt med alla Fairphone-modeller?
Batteriet är specifikt utformat för Fairphone-enheter, men eftersom det är enkelt utbytbart och Fairphone har flera modeller, kontrollera att det passar din modell. Specifikationerna anger endast att det är ett Li-Ion-batteri med enkel utbytbarhet.
Vad är kapaciteten på Fairphone-batteriet i mAh?
Specifikationerna anger inte batteriets kapacitet i mAh. Endast att det är ett Li-Ion-batteri och att det är enkelt utbytbart.
Hur byter jag batteriet på Fairphone?
Fairphone är designat för enkel reparation. Batteriet är enkelt utbytbart, vilket innebär att du kan byta det själv utan specialverktyg. Specifikationerna anger dock inga detaljerade instruktioner.
Är Fairphone-batteriet återvinningsbart?
Specifikationerna nämner inget om återvinningsbarhet. Fairphone är dock känt för hållbarhet, men detta batteri har inga specifika uppgifter om återvinning i produktinformationen.