Røde VideoMic Pro+
3.5mm stereo mini-jackAnslutning
Anslutningsteknologi KabelAnslutningar
KabelAnslutningsteknologi
AlkaliskBatteriteknik
43 mmBredd
150 mmDjup
70 hDrifttid för batteri
0698813004980EAN

Butiker
Prisjämförelse (3)
rajalaproshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 23:40
Frakt vid kassa
2 990 kr3 190 kr
Till butikproshop.se
I lagerUppdaterad 23 maj 2026 21:40
Frakt vid kassa
3 749 kr
Till butikpower.se
Ej i lagerUppdaterad 20 maj 2026 21:51
Frakt vid kassa
4 290 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu2 990 kr
Lägst senaste 30 dagarna3 290 kr
Lägst senaste 3 mån3 290 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | RØDE |
| EAN / GTIN | 698813004980 |
| MPN | 2803214 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 23:40 |
| Anslutning | 3.5mm stereo mini-jack |
| Anslutningar | Anslutningsteknologi Kabel |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Batteriteknik | Alkalisk |
| Bredd | 43 mm |
| Djup | 150 mm |
| Drifttid för batteri | 70 h |
| Höjd | 95 mm |
| Impedans | 200 Ω |
| Mikrofon | Mikrofonfrekvens 40 - 20000 hz |
| Mikrofon, riktning | Kardioid |
| Mikrofonfrekvens | 40 - 20000 hz |
| Mikrofonvikt | 85 g |
| Prestanda | Produktens färg Svart |
| Producent | Røde |
| Produktens färg | Svart |
| Strömtillförsel | Batteriteknik Alkalisk |
| Tekniska detaljer | Impedans 200 Ω |
| Till producentens hemsida | www.rode.com/ |
| Varunummer | 2803214 |
| Vikt & dimension | Bredd 43 mm |
| Övrigt | Anslutning 3.5mm stereo mini-jack |
Vanliga frågor
Vilken typ av batteri använder VideoMic Pro+ och hur länge räcker det?
Mikrofonen använder ett alkaliskt batteri med en drifttid på upp till 70 timmar.
Vilken anslutning har Røde VideoMic Pro+?
Mikrofonen ansluts via en 3,5 mm stereo mini-jack-kabel.
Vilka är måtten på Røde VideoMic Pro+?
Måtten är 43 mm bred, 95 mm hög och 150 mm djup.