TEAC TN-280BT-A3 - turntable - Skivspelare
Typ av produkt SkivspelareAllmänt
Kontakter Utgående ljudlinje/telefonutgång (RCA-telefon x 2) - bakAnslutningar
Rak armArmform
SBCBluetooth ljud-codec
42 cmBredd
42 cm x 35.6 cm x 11.7 cmDimensioner (BxDxH)
Inkluderade tillbehör Adapter för växelström, ljudkabel, 45 vpm vinlyadapterDiverse
35.6 cmDjup

Butiker
Prisjämförelse (3)
proshop.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 02:25
Frakt vid kassa
3 930 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 03:19
Frakt vid kassa
4 189 kr
Till butikpower.se
Ej i lagerUppdaterad 26 maj 2026 16:12
Frakt vid kassa
4 189 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu3 930 kr
Lägst senaste 30 dagarna3 930 kr
Lägst senaste 3 mån3 930 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Teac |
| EAN / GTIN | 4907034223510 |
| MPN | 3009299 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 16:12 |
| Allmänt | Typ av produkt Skivspelare |
| Anslutningar | Kontakter Utgående ljudlinje/telefonutgång (RCA-telefon x 2) - bak |
| Armform | Rak arm |
| Bluetooth ljud-codec | SBC |
| Bredd | 42 cm |
| Dimensioner (BxDxH) | 42 cm x 35.6 cm x 11.7 cm |
| Diverse | Inkluderade tillbehör Adapter för växelström, ljudkabel, 45 vpm vinlyadapter |
| Djup | 35.6 cm |
| EQ-omkopplare | Ja |
| Effektiv armlängd | 22.3 cm |
| Egenskaper | Gångjärnsförsett löstagbart dammskydd, inbyggd RIAA-equalizer |
| Energiförbrukning vid drift | 1.5 Watt |
| Enhetstyp | Remenhet |
| Funktioner | Vridbar |
| Färg | Svart |
| Höjd | 11.7 cm |
| Inkluderade tillbehör | Adapter för växelström, ljudkabel, 45 vpm vinlyadapter |
| Kontakter | Utgående ljudlinje/telefonutgång (RCA-telefon x 2) - bak |
| Ljudkanaler | Stereo |
| Ljudspecifikationer | Skivspelare - 20 - 20000 Hz - 67 dB |
| Ljudsystem | Ljudkanaler Stereo |
| Material | MDF |
| Mått och vikt | Bredd 42 cm |
| Namn på inkluderad patron | Audio-Technica AT3600L |
| Nätspänning | Växelström 100/120/230 V (50/60 Hz) |
| Platta | Gjuten aluminium 30 cm |
| Producent | TEAC |
| Produktbeskrivning | Teac TN-280BT-A3 - skivspelare |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 Watt |
| Strömtillförsel | Nätspänning Växelström 100/120/230 V (50/60 Hz) |
| Till producentens hemsida | www.teac.com |
| Typ | Helmanuell |
| Typ av kassett | Moving Magnet (MM) |
| Typ av produkt | Skivspelare |
| Varunummer | 3009299 |
| Vikt | 4.9 kg |
| Vridbar | Typ Helmanuell |
| Vridbar - med Audio-Technica AT3600L | Helmanuell - remenhet |
| Wow & Flutter | 0.2 % (WRMS) |
Vanliga frågor
Har Teac TN-280BT-A3 inbyggd Bluetooth?
Ja, modellbeteckningen TN-280BT-A3 indikerar inbyggd Bluetooth, vilket gör att du kan strömma ljud trådlöst till Bluetooth-högtalare eller hörlurar.
Vad är måtten på Teac TN-280BT-A3?
Produktens nettomått är 356 x 420 x 117 mm (bredd x djup x höjd).
Vilken typ av drivning har Teac TN-280BT-A3?
Den har en manuell remdriven mekanism, vilket innebär att du själv måste placera remmen för att byta hastighet.
Vad väger Teac TN-280BT-A3?
Nettovikten är 4,901 kg och bruttovikten är 6,301 kg.