Razer Enki X Kontorsstol - Elastomeric polyurethane (EPU) - Upp till 130 kg
5 hjulAntal hjul
1 styckAntal per förpackning
194 cmAnvändare max. längd
156,5 cmAnvändare min. längd
JaArmstöd
Armstöd 2DArmstöd, justeringstyp
SvartBasens färg
670 mmBredd

Butiker
Prisjämförelse (2)
power.se
I lagerUppdaterad 17 apr. 2026 13:17
Frakt vid kassa
4 099 kr4 999 kr
Till butikproshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 10:28
Frakt vid kassa
4 254 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu4 099 kr
Lägst senaste 30 dagarna4 220 kr
Lägst senaste 3 mån4 220 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Razer |
| EAN / GTIN | 8886419354161 |
| MPN | 3018240 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 05:39 |
| Antal hjul | 5 hjul |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Användare max. längd | 194 cm |
| Användare min. längd | 156,5 cm |
| Armstöd | Ja |
| Armstöd, justeringstyp | Armstöd 2D |
| Basens färg | Svart |
| Bredd | 670 mm |
| Djup | 660 mm |
| Egenskaper | Produkttyp PC-spelsstol |
| Ergonomi | Racingratt/flygkontroller ingår Nej |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens bredd | 690 mm |
| Förpackningens höjd | 370 mm |
| Gasdämpare, klass | 4 |
| Harmonized System (HS)-kod | 9401300000 |
| Hjuldiameter | 6 cm |
| Hjulmaterial | Polyuretan (PU) |
| Höjd | 1360 mm |
| Höjd (max.) | 136 cm |
| Justerbara armstöd | Ja |
| Justerbart ryggstöd | Ja |
| Logistikdata | Harmonized System (HS)-kod 9401300000 |
| Lutningsjustering | Ja |
| Låddjup | 880 mm |
| Max brukarvikt | 136 kg |
| Producent | Razer |
| Produkttyp | PC-spelsstol |
| Racingratt/flygkontroller ingår | Nej |
| Ram material | Stål |
| Ramfärg | Svart |
| Ryggstödets färg | Svart, Grön |
| Sitsens färg | Svart, Grön |
| Skumdensitet | Hög densitet |
| Styrhjul | Ja |
| Till producentens hemsida | www.razer.com/ |
| Ursprungsland | Kina |
| Varunummer | 3018240 |
| Vikt | 21,6 kg |
| Vikt & dimension | Bredd 670 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 27,1 kg |
| Övrigt | Ursprungsland Kina |
Vanliga frågor
Vad väger Razer Enki X?
Stolen har en nettovikt på 21,601 kg och en bruttovikt på 27,101 kg.
Vilket EAN-nummer har Razer Enki X?
EAN-koden för Razer Enki X är 8886419354161.
Vilket artikelnummer har Razer Enki X?
Tillverkarens artikelnummer (Manufacturer SKU) är 399612.