Xiaomi Mi Pro 2 e-Scooter (Nordic Edition)
100 - 240 VAC-inspänning
2 hjulAntal hjul
SkivbromsBakbromsar
21,6 cm (8.5")Bakhjulets storlek (imperial)
JaBakljus
12,8 AhBatterikapacitet
JaBatteriladdare ingår
JaBatteriladdningsindikation

Butiker
Prisjämförelse (2)
Inga erbjudanden matchar filtren.
Historik
Prishistorik
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Xiaomi |
| EAN / GTIN | 6934177722882 |
| MPN | BHR4526GL |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 24 maj 2026 19:41 |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Antal hjul | 2 hjul |
| Bakbromsar | Skivbroms |
| Bakhjulets storlek (imperial) | 21,6 cm (8.5") |
| Bakljus | Ja |
| Batterikapacitet | 12,8 Ah |
| Batteriladdare ingår | Ja |
| Batteriladdningsindikation | Ja |
| Batterispänning | 37 V |
| Batteriström | 2 A |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Batterityp | NED1004-K |
| Bredd | 1130 mm |
| Bruksanvisning | Ja |
| Djup | 430 mm |
| Egenskaper | Modell Klassisk sparkcykel |
| Frambromsar | Elektrisk |
| Framhjulets storlek (imperial) | 21,6 cm (8.5") |
| Framlykta | Ja |
| Främre stänkskärm | Ja |
| Förpackning | Förpackningstyp Låda |
| Förpackningarnas innehåll | Mi Electric Scooter Pro 2 x1 Power adapter x1 Hexagon wrench x1 Extended nozzle adapterX1 Screws x5 Tire x 1 User manual Important information Specifications |
| Förpackningens innehåll | Sits inkluderad Ja |
| Förpackningstyp | Låda |
| Gummihandtag | Ja |
| Hjul typ | Fasta hjul |
| Hjulmaterial | Gummi |
| Hopfällbar | Ja |
| Hopvikta bredden | 113 cm |
| Höjd | 1180 mm |
| Inbyggd display | Ja |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP54 |
| Kabellängd | 2 m |
| Laddningsbart batteri | Ja |
| Lämplig typ av yta | Asfalt |
| Maximal hastighet | 20 km/t |
| Maximal klättringsvinkel | 20° |
| Maximal lastvikt | 100 kg |
| Miljökrav | Temperatur vid drift -10 - 40 ° C |
| Motor | Borstlös |
| Motoreffekt | 300 W |
| Motorposition | Framhjul |
| Omedelbar effekt (max) | 600 W |
| Producent | Xiaomi |
| Produktens färg | Svart |
| Rekommenderad ålder (max) | 50 År |
| Rekommenderad ålder (min) | 16 År |
| Rekommenderat kön | Alla |
| Sits inkluderad | Ja |
| Skärmtyp | LCD |
| Sträcka per batteriladdning (max) | 45 km |
| Strålkastare | Ja |
| Strömtillförsel | Batterikapacitet 12,8 Ah |
| Ställ | Ja |
| Temperatur vid drift | -10 - 40 ° C |
| Till producentens hemsida | www.mi.com/en/ |
| Uteffekt | 1,7 A |
| Utgångsspänning | 42 V |