Amazon Fire TV Stick 4K
Typ av enhet AV-spelareAllmänt
Anslutningar HDMI-utmatningAnslutningar
FyrkärnigAntal kärnor
60 fpsBildfrekvens
8.6 cmBredd
Kapacitet 8 GBDigital lagring
Läge för ljudutgång StereoDigitalt ljud
8.6 cm x 3 cm x 1.3 cmDimensioner (BxDxH)

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 08:46
Frakt vid kassa
432 kr
Till butikmaxgaming.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 20:25
Frakt vid kassa
449 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu432 kr
Lägst senaste 30 dagarna432 kr
Lägst senaste 3 mån432 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | AMAZON |
| EAN / GTIN | 840268946616 |
| MPN | 3336019 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 20:25 |
| Allmänt | Typ av enhet AV-spelare |
| Anslutningar | Anslutningar HDMI-utmatning |
| Antal kärnor | Fyrkärnig |
| Bildfrekvens | 60 fps |
| Bredd | 8.6 cm |
| Digital lagring | Kapacitet 8 GB |
| Digitalt ljud | Läge för ljudutgång Stereo |
| Dimensioner (BxDxH) | 8.6 cm x 3 cm x 1.3 cm |
| Diverse | Inkluderade tillbehör USB-kabel, 2 AAA-batterier, HDMI-förlängare, Alexa Voice Remote (3:e generationen) |
| Djup | 3 cm |
| Egenskaper | HDR10+ |
| Fjärrkontroller | Röstfjärrkontroll |
| Fläktlös | Ja |
| Funktioner | Visning av digitala foton, digital videovisning, uppspelning av Internet-radio, Internet-videouppspelning, video-on-demand |
| Färg | Svart |
| Grafik | IMG GE8300 |
| Grafikprocessor | IMG GE8300 |
| Gränssnitt | Bluetooth 5.0, IEEE 802.11a/b/g/n/ac |
| HDR-kapacitet | Ja |
| HDR-teknik | Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Höjd | 1.3 cm |
| ISS (Internet Streaming Services) | Netflix, YouTube, Pandora, Spotify, Sling TV, Amazon Music, Apple TV, Amazon Prime Video, HBO, Disney+, YouTube TV |
| Inkluderade tillbehör | USB-kabel, 2 AAA-batterier, HDMI-förlängare, Alexa Voice Remote (3:e generationen) |
| Integrerat flashminne | 8 GB |
| Intelligent assistent | Alexa inbyggd |
| Internet of Things (IoT) | Kompatibel med Internet of Things (IoT) Ja |
| Kapacitet | 8 GB |
| Klockfrekvens | 1.7 GHz |
| Kommunikationsteknologi | Wi-Fi |
| Kommunikationstyp | Moln |
| Kompatibel med Internet of Things (IoT) | Ja |
| Läge för ljudutgång | Stereo |
| Minne / Lagring | Integrerat flashminne 8 GB |
| Nätdel | Strömkälla Växelströmsadapter, USB |
| Nätverks- och Internet-multimedia | ISS (Internet Streaming Services) Netflix, YouTube, Pandora, Spotify, Sling TV, Amazon Music, Apple TV, Amazon Prime Video, HBO, Disney+, YouTube TV |
| Processor | 1.7 GHz Fyrkärnig |
| Producent | Amazon |
| Produktbeskrivning | Amazon Fire TV Stick (2rd Gen) - AV-spelare |
| Röstkontrollerad | Direkt |
| Strömkälla | Växelströmsadapter, USB |
| Till producentens hemsida | www.amazfit.com/ |
| Typ av enhet | AV-spelare |
| Upplösning | 4K UHD (2160p) |
| Uppspelningsformat för video | H.264, VP9, H.265 |
| Varunummer | 3336019 |
| Video | Uppspelningsformat för video H.264, VP9, H.265 |
| Videoutgång | Grafikprocessor IMG GE8300 |
| Vikt | 32 g |
| Viktigaste egenskaper | Digital ljudspelare / spelare digitalljud, digital fotovisare, digital videospelare |
Vanliga frågor
Har Fire TV Stick 4K (3:e Gen) inbyggd röststyrning?
Ja, den levereras med en Alexa-röstfjärrkontroll för röststyrning.
Hur mycket lagringsutrymme har Fire TV Stick 4K (3:e Gen)?
Den har 8 GB intern lagring för appar och spel.