Ubiquiti Networks Enterprise Campus 24 PoE, 10x10Gbe + 8x2.5GbE + 2x25Gbe SFP28, Layer3, PoE+++
Ja10G stöd
128000 posterAdresstabellstorlek
16Antal 10G ethernetportar (koppar)
8Antal 2.5G ethernetportar (koppar)
24Antal RJ-45
2Antal SFP-modulplatser
2Antal SFP28-ingångar
442,4 mmBredd

Butiker
Prisjämförelse (1)
databyran.nu
Ej i lagerUppdaterad 26 maj 2026 02:44
Frakt vid kassa
33 990 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu33 990 kr
Lägst senaste 30 dagarna33 990 kr
Lägst senaste 3 mån33 990 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Ubiquiti Networks |
| EAN / GTIN | 5715063711224 |
| MPN | ECS-24-PoE |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 02:44 |
| 10G stöd | Ja |
| Adresstabellstorlek | 128000 poster |
| Antal 10G ethernetportar (koppar) | 16 |
| Antal 2.5G ethernetportar (koppar) | 8 |
| Antal RJ-45 | 24 |
| Antal SFP-modulplatser | 2 |
| Antal SFP28-ingångar | 2 |
| Bredd | 442,4 mm |
| Broadcast Storm-kontroll | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000,2500,5000,10000 Mbit/s |
| Djup | 496 mm |
| Formfaktor | 1U |
| Genomströmning | 230 Gbit/s |
| Hastighet vid vidarebefordran | 342,24 Mpps |
| Höjd | 43,7 mm |
| IGMP-snooping | Ja |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Kabel inkluderad | Energiljus |
| Loopskydd | Ja |
| Material, hölje | SGCC |
| Monteringsfästen ingår | Ja |
| Paketbuffertminne | 8 MB |
| Power over Ethernet (PoE)-effekt per port | 90 W |
| Produktens färg | Grå |
| Rackmontering | Ja |
| Rackmonteringssats | Ja |
| SKU | ECS-24-PoE |
| Strömförbrukning (max) | 2400 W |
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Switch kapacitet | 460 Gbit/s |
| Switch lager | L2/L3 |
| Switch typ | hanterad |
| Temperatur vid drift | -5 - 40 ° C |
| Tillverkare | Ubiquiti Networks |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 1050 W |
| Typ av Ethernet-portar | 10G Ethernet (100/1000/10000) |
| Typ av PoE (Power over Ethernet) som stöds | PoE+, PoE++ (4PPoE) |
| VLAN-funktioner | Voice VLAN |
| VLAN-stöd | Ja |
| Vikt | 9,46 kg |
| Överföringsbegränsning | Ja |
Vanliga frågor
Vilka SFP/SFP28-portar finns och vad används de till?
Switchen har 2 SFP28-portar (25 Gbit/s) och 2 SFP-modulplatser (för 1G/10G). SFP28-portarna används för uplink eller höghastighetsanslutning till andra switchar.
Vad är Etherlighting och hur fungerar det?
Etherlighting är Ubiquitis portbelysning som visar portstatus, hastighet och PoE-status med olika färger och mönster. Det underlättar felsökning och kabelhantering i racket.