Ubiquiti Networks NanoSwitch Outdoor, 4-port Gigabit, PoE passthrough
Nej10G stöd
4Antal RJ-45
93,5 mmBredd
196,4 mmDjup
32,4 mmHöjd
5 - 95%Intervall för relativ operativ luftfuktighet
24 WPower over Ethernet (PoE)-effekt per port
4Power over Ethernet (PoE)-portar kvantitet

Butiker
Prisjämförelse (1)
databyran.nu
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 01:12
Frakt vid kassa
699 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu699 kr
Lägst senaste 30 dagarna699 kr
Lägst senaste 3 mån699 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Ubiquiti Networks |
| EAN / GTIN | 810354024283 |
| MPN | UBI-N-SW |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 01:12 |
| 10G stöd | Nej |
| Antal RJ-45 | 4 |
| Bredd | 93,5 mm |
| Djup | 196,4 mm |
| Höjd | 32,4 mm |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Power over Ethernet (PoE)-effekt per port | 24 W |
| Power over Ethernet (PoE)-portar kvantitet | 4 |
| Produktens färg | Vit |
| Produktlänk | https://www.ubnt.com/accessories/nanoswitch/ |
| Rackmontering | Nej |
| SKU | UBI-N-SW |
| Strömförbrukning (vanlig) | 1,5 W |
| Strömförsörjning ingår | Nej |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Switch kapacitet | 4 Gbit/s |
| Temperatur vid drift | -30 - 70 ° C |
| Tillverkare | Ubiquiti Networks |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 36 W |
| Typ av Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Vikt | 269 g |
Vanliga frågor
Hur många PoE-enheter kan jag ansluta till NanoSwitch?
Switchen har 4 PoE-portar, var och en med upp till 24 W effekt. Du kan ansluta upp till 4 PoE-enheter, men total effekt begränsas av den PoE-ingång som används (passthrough).
Vad är måtten på NanoSwitch Outdoor?
Switchen är 93,5 mm bred, 196,4 mm djup och 32,4 mm hög. Den är inte rackmonterbar.