Gunnar Optiks Mustang - Chrome - Amber
JaBlåljusreducering
17 mmBryggans bredd
56 mmLinsbredd
1 års garantiProducentens garanti
140 mmSkalmlängd
31 gVikt
Gunnar OptiksVarumärke810003940568EAN

Butiker
Prisjämförelse (1)
maxgaming.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 20:12
Frakt vid kassa
1 149 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 149 kr
Lägst senaste 3 månSaknas
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Gunnar Optiks |
| EAN / GTIN | 810003940568 |
| MPN | MUS-00301 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 20:12 |
| Blåljusreducering | Ja |
| Bryggans bredd | 17 mm |
| Linsbredd | 56 mm |
| Producentens garanti | 1 års garanti |
| Skalmlängd | 140 mm |
| Vikt | 31 g |
Vanliga frågor
Väger Gunnar Optiks Mustang - Chrome - Amber mycket?
De väger endast 31 gram, vilket gör dem lätta att bära under längre perioder.
Har dessa glasögon blåljusreducering?
Ja, de har blåljusreducering för att minska ansträngning av ögonen vid skärmarbete.