Ubiquiti UISP Professional
100 - 240 VAC-inspänning
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 24Anslutningar
4Antal SFP+-modulplatser
24Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar
0Antal installerade SFP+-moduler
0Antal installerade SFP-moduler
442,4 mmBredd
JaBruksanvisning

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 03:59
Frakt vid kassa
4 823 kr
Till butikdatabyran.nu
OkändUppdaterad 26 maj 2026 12:42
Frakt vid kassa
7 190 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu4 823 kr
Lägst senaste 30 dagarna4 823 kr
Lägst senaste 3 mån4 823 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Ubiquiti |
| EAN / GTIN | 810010074386 |
| MPN | 3203642 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 12:42 |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Anslutningar | Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 24 |
| Antal SFP+-modulplatser | 4 |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 24 |
| Antal installerade SFP+-moduler | 0 |
| Antal installerade SFP-moduler | 0 |
| Bredd | 442,4 mm |
| Bruksanvisning | Ja |
| Certifiering | IC |
| Certifikat | Certifikat för överensstämmelse CE, Federal Communications Commission (FCC) |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, Federal Communications Commission (FCC) |
| Data transmission | Switch kapacitet 128 Gbit/s |
| Design | Rackmontering Ja |
| Djup | 267,5 mm |
| Förpackningens innehåll | Bruksanvisning Ja |
| Genomströmning | 64 Gbit/s |
| Hastighet vid vidarebefordran | 95,23 Mpps |
| Hållbarhet | Uppfyller hållbarhetskrav Ja |
| Höjd | 43,7 mm |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Kontakta tillverkaren | www.ui.com/contact |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Länk, PoE, Hastighet |
| Likströmsdriftspänning | 18 - 27 V |
| Management features | Switch typ hanterad |
| Material, hölje | Akrylnitrilbutadienstyren (ABS), Polykarbonat, Stål |
| Miljökrav | Temperatur vid drift -10 - 50 ° C |
| Nätverk | Over-the-air bluetooth-åtkomst Ja |
| Over-the-air bluetooth-åtkomst | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) | Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Ja |
| Power over Ethernet (PoE)-effekt per port | 30 W |
| Producent | Ubiquiti |
| Produktens färg | Vit |
| Rackmontering | Ja |
| Skärmtyp | LCM |
| Staplingsbar | Nej |
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| Strömförsörjning via Ethernet | 27 V |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Strömkälla | AC/DC |
| Strömtillförsel | Strömkälla AC/DC |
| Switch kapacitet | 128 Gbit/s |
| Switch typ | hanterad |
| Switch-lager | L2 |
| Temperatur vid drift | -10 - 50 ° C |
| Till producentens hemsida | www.ubnt.com/ |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 220 W |
| Typ av PoE (Power over Ethernet) som stöds | Passive PoE |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Varunummer | 3203642 |
| Vikt | 4 kg |
| Vikt & dimension | Bredd 442,4 mm |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
Vanliga frågor
Hur många PoE-portar har Ubiquiti UISP Switch Pro och vilken total PoE-budget har den?
Switchen har 16 PoE-portar (av totalt 24 RJ-45-portar) och en total PoE-budget på 220W.
Vilka typer av portar finns på denna switch och hur många av varje?
Switchen har 24 RJ-45-portar (varav 16 är PoE), 4 installerade SFP+-moduler och 4 10G ethernetportar (koppar).
Vad är genomströmningen och vidarebefordringshastigheten för Ubiquiti UISP Switch Pro?
Genomströmningen är 64 Gbit/s och vidarebefordringshastigheten är 95,23 Mpps.
Vilka material är höljet tillverkat av?
Höljet är tillverkat av akrylnitrilbutadienstyren (ABS), polykarbonat och stål.
Vilka är måtten på Ubiquiti UISP Switch Pro?
Måtten är 442,4 mm bred, 267,5 mm djup och 43,7 mm hög.