Ubiquiti UniFi Switch USW-Enterprise-24-PoE (400W) Enterprise 24 PoE
Typ av enhet Switch - 24 portar - L3 - AdministreradAllmänt
44.24 cmBredd
44.24 cm x 32.5 cm x 4.37 cmDimensioner (BxDxH)
Bredd 44.24 cmDimensioner och vikt
Standarder som följs FCC, ICDiverse
32.5 cmDjup
0810010073068EAN
550 wattEnergiförbrukning vid drift

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
I lagerUppdaterad 23 maj 2026 02:00
Frakt vid kassa
9 280 kr
Till butikdatabyran.nu
OkändUppdaterad 26 maj 2026 16:41
Frakt vid kassa
10 790 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu9 280 kr
Lägst senaste 30 dagarna9 178 kr
Lägst senaste 3 mån9 178 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Ubiquiti |
| EAN / GTIN | 810010073068 |
| MPN | 2974326 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 16:41 |
| Allmänt | Typ av enhet Switch - 24 portar - L3 - Administrerad |
| Bredd | 44.24 cm |
| Dimensioner (BxDxH) | 44.24 cm x 32.5 cm x 4.37 cm |
| Dimensioner och vikt | Bredd 44.24 cm |
| Diverse | Standarder som följs FCC, IC |
| Djup | 32.5 cm |
| Energiförbrukning vid drift | 550 watt |
| Expansion/Anslutning | Gränssnitt 12 x 100/1000/2.5G RJ-45 PoE+ - 34.2 W 12 x 1000Base-T RJ-45 PoE+ - 34.2 W 2 x 1/10GBase-X SFP+ 1 x hantering RJ-45 |
| Funktioner | 12KV ESD-skydd (kontakturladdning), 16KV ESD-skydd (luftrumsurladdning) |
| Gränssnitt | 12 x 100/1000/2.5G RJ-45 PoE+ - 34.2 W 12 x 1000Base-T RJ-45 PoE+ - 34.2 W 2 x 1/10GBase-X SFP+ 1 x hantering RJ-45 |
| Höjd | 4.37 cm |
| Inbyggda enheter | 1,3-tums pekskärmsdisplay |
| Kontakta tillverkaren | www.ui.com/contact |
| Luftfuktighet vid drift | 10 - 95 % (icke-kondenserande) |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Miljöparametrar | Min temperatur vid drift -5 °C |
| Min temperatur vid drift | -5 °C |
| Nätdel | Intern strömförsörjning |
| Nätspänning | AC 100-240 V |
| PoE (Power Over Ethernet) | PoE+ |
| PoE-budget | 400 W |
| Portar | 12 x 100/1000/2.5G (PoE+) + 12 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x 10 Gigabit SFP+ |
| Prestanda | Icke-blockerande bandbredd: 62 Gbps Växlingskapacitet: 124 Gbps Vidarebefordringsfrekvens: 92.25 Mpps |
| Producent | Ubiquiti |
| Produktbeskrivning | Ubiquiti UniFi Switch USW-Enterprise-24-PoE - switch - 24 portar - Administrerad - rackmonterbar |
| Standarder som följs | FCC, IC |
| Statusindikatorer | System, SFP+, LAN |
| Strömtillförsel | AC 100-240 V |
| Till producentens hemsida | www.ubnt.com/ |
| Typ av enhet | Switch - 24 portar - L3 - Administrerad |
| Undertyp | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Varunummer | 2974326 |
| Vikt | 5.11 kg |
Vanliga frågor
Hur många PoE+-portar har denna switch och vilken effekt per port?
Switchen har 24 PoE+-portar med en maximal effekt på 34,2 W per port och en total PoE-budget på 400 W.
Vilka SFP+-portar finns och vilken hastighet har de?
Switchen har 2 installerade SFP+-moduler som stöder 10 GbE (10 Gbit/s).
Vad är switchens genomströmning och vidarebefordringshastighet?
Genomströmningen är 62 Gbit/s och vidarebefordringshastigheten är 92,25 Mpps (miljoner paket per sekund).
Vilka är måtten och materialet på höljet?
Switchen har måtten 442,4 mm bredd, 325 mm djup och 43,7 mm höjd. Höljet är tillverkat av galvaniserat stål.